РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

АНЕМІЯ

АНЕМІЯ – стан, що характеризується зниженим вмістом в крові еритроцитів і / або гемоглобіну. Причиною цього може бути крововтрата, нестача речовин, необхідних для синтезу гемоглобіну, прискорений розпад еритроцитів або недостатнє виробництво їх в кістковому мозку.

Найчастіше зустрічаються ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНІ АНЕМІЇ, при яких кількість еритроцитів в нормі або лише злегка знижено, а вміст гемоглобіну нижчий за норму в тій чи іншій мірі.

Гемоглобін - особливий білок, здатний зв'язувати, переносити і віддавати кисень, міститься в червоних кров'яних тільцях, еритроцитах. Мало гемоглобіну - погано переноситься кисень - ВСІ органи і тканини страждають від кисневого голодування.

Середня тривалість життя еритроцита - близько 120 днів, тобто кожні три місяці необхідна наступна порція заліза для наповнення нової генерації еритроцитів достатньою кількістю гемоглобіну. Регулярні крововтрати (навіть невеликі), вагітність, грудне вигодовування - стани, що супроводжуються підвищеним споживанням заліза, що міститься в тканинних депо. ЗАЛІЗОДЕФІЦИТ, що розвивається в результаті (і приводить до анемії), неможливо ліквідувати тільки за допомогою спеціальної дієти, що відіграє в цьому випадку допоміжну роль.

Залізодефіцитна анемія добре піддається лікуванню, проте воно повинно бути тривалим (не менше півроку) - тому що спорожнілі депо заліза потрібно наповнити заново.

Хронічні захворювання нирок, в тому числі запального характеру, також супроводжуються анеміями, часто стійкими до рутинного лікування.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.