РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

БІОФІЗИКА УЛЬТРАЗВУКУ

З точки зору фізики ультразвуку тканини людського тіла близькі за своїми властивостями рідкому середовищу, тому тиск на них ультразвукової хвилі може бути описано як сила, що діє на рідину.

Зміна тиску в середовищі може відбуватися перпендикулярно в площині вібрації джерела ультразвуку. В цьому випадку хвилю називають поздовжньою. В ультразвуковій діагностиці основну інформацію несуть переважно поздовжні хвилі. У твердих тілах, наприклад, в кістках або металах, виникають поперечні хвилі.

Звукові хвилі є механічними за своєю природою, так як в основі їх лежить зміщення частинок пружного середовища від точки рівноваги. Саме за рахунок пружності і відбувається передача звукової енергії через тканину.

Пружність - це можливість об'єкта після стиснення або розтягування знову здобувати свій розмір і форму. Швидкість поширення ультразвуку залежить , насамперед, від пружності і від щільності тканини. Чим більше щільність матеріалу, тим повільніше повинні поширюватися в ньому (при однаковій пружності) ультразвукові хвилі.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.