РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

БІОХІМІЧНИЙ СКРИНІНГ

Рутинні і прицільні діагностичні заходи при вагітності спрямовані на виявлення групи високого ризику народження дитини з хромосомними і іншими аномаліями розвитку. Серед хромосомних аномалій найбільш частими є трисомії, а серед них трисомія -21 - синдром Дауна, оскільки серед народжених дітей з хромосомними аномаліями найчастіше життєздатні діти саме з синдромом Дауна, тому весь комплекс заходів з виявлення хромосомних аномалій узагальнено називають скринінгом синдрому Дауна. В ході пошуку найбільш точних критеріїв цього синдрому був накопичений величезний досвід, що сприяє виявленню більшості аномалій плода.

В даний час використовується великий арсенал засобів для виявлення випадків ризику щодо хромосомних і інших аномалій. Використовуються біохімічні маркери патології плода і дані прицільного («генетичного») ультразвукового сканування.

Етапні дослідження проводять в першому і другому триместрі вагітності. У першому триместрі одним з перших маркерів для виявлення хромосомних трисомій визначали концентрацію a-фетопротеїн (АФП).

 АФП - глікопротеїн, вироблення якого починається вже у жовтковому мішку ембріона і визначається в материнській сироватці з 6-того тижня вагітності. Потім він виробляється печінкою плоду. Функція і призначення АФП в організмі плода досі до кінця не зрозуміла. Відомо, що концентрація АФП в материнській сироватці в терміні 14-22 тижнів вагітності від останніх місячних при синдромі Дауна і ряді інших трисомій нижче. Хоча чутливість застосування даного протоколу скринінгу в дійсності була вочевидь не достатня, так як для першого триместру вона становить приблизно 17%, що спонукало подальшому пошуку інших біохімічних маркерів патології плода. Трохи ефективніше для виявлення синдрому Дауна виявилося визначення концентрації хоріонічного гонадотропіна (ХГ) і особливо його бета-субодиниці (БХГ). При цьому синдромі визначається більш висока його концентрація. Чутливість методу складає близько 50%, а в комплексі з АФП до 80%. Більш висока чутливість БХГ щодо виявлення трисомії-21 спонукала визначення його концентрації в першому триместрі вагітності, при цьому також було встановлено, що чутливість методу перебуває у межах 50%.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.