РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

БІОХІМІЧНИЙ СКРИНІНГ ВАГІТНОСТІ ПІСЛЯ ЕКЗ

Все зростаюча частота безпліддя і рішення даної проблеми методами допоміжних репродуктивних технологій в свій час породило проблему псевдопозитивних результатів біохімічного скринінгу. Зараз відомо, що у вагітних після рутинного екстракорпорального запліднення або ICSI вище концентрація БХГ, а також нижче концентрація АФП і Е3 в другому триместрі вагітності. Поправки для скринінгових протоколів в цій категорії вагітних вже є і продовжують розроблятися багатьма центрами.

Крім усього викладеного вище, необхідно сказати, що АФП є широко застосовуваним онкомаркером, тому серед напрямків діагностичного пошуку причин підвищення концентрації АФП в сироватці матері необхідно також розглядати можливість онкологічної патології. Відомо, що концентрація АФП підвищується при гепатоцелюлярному раку, герміногенних пухлинах, метастазах пухлин будь-якої природи в печінці. Для диференціальної діагностики щодо патології печінки необхідно виключити цироз печінки, гепатит, гепатоз вагітних, дефіцит альфа-1-антитрипсину.

Мотивом для такого напрямку досліджень була проста апріорна умова: безсумнівний взаємозв'язок прееклампсії і трофобласта, який, в свою чергу синтезує БХГ. Тому була зроблена спроба оцінки результатів вимірювання сироваткової концентрації БХГ в другому триместрі вагітності з метою визначення взаємозв'язку з розвитком прееклампсії. Дослідження провели в групі 126 жінок з небажаними наслідками вагітності, виключаючи анеуплоїдію і структурні аномалії плода, результати порівнювали з контрольною групою (N=126). Було показано, що у жінок основної групи концентрація сироваткового БХГ перевищувала 2 МОМ достовірно частіше - в 14% (в контролі - 3% р <0,01). Підвищення БХГ і АФП асоціювалося з передчасними пологами та антенатальної загибеллю плоду.

Підвищення тільки АФП реєструвалося частіше при затримці внутрішньоутробного розвитку плода, тоді як підвищення концентрації тільки БХГ асоціювалося з розвитком прееклампсії.

Пропонується використання концентрації БХГ сироватки в 15-18 тижнів для прогнозу розвитку прееклампсії.

Повідомляється, що результати потрійного тесту в другому триместрі є найбільш ранніми прогностичними ознаками розвитку прееклампсії в залежності від терміну розвитку даного ускладнення, тому, в ході аналізу вагітних розділили на групи з раннім розвитком прееклампсії і пізнім розвитком даного ускладнення. Обидві групи не розрізнялися за віком, вагою, паритетом і тяжкістю прееклампсії. При цьому, концентрація АФП була достовірно вище в групі з раннім розвитком ускладнення.

Повідомляється, що підвищений рівень АФП може реєструватися при різній патології матки: при лейоміомі, вроджених структурних аномаліях, ендометріозі.

Загалом, можна сказати, що існує думка про те, що метод біохімічного скринінгу хромосомної та іншої патології плода в 15 тижнів вагітності (визначення сироваткової концентрації АФП, БХГ і Е3) більш чутливий до виявлення групи ризику ускладненого перебігу вагітності та небажаних її наслідків, а повсюдне використання біохімічного скринінгу дає можливість для раннього виявлення групи ризику щодо розвитку перерахованих вище ускладнень.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.