РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

  • Головна
  • Напрямки
  • ДОСЛІДЖЕННЯ КАРІОТИПУ ЗАВМЕРЛОЇ ВАГІТНОСТІ (ВІДЕО ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

ДОСЛІДЖЕННЯ КАРІОТИПУ ЗАВМЕРЛОЇ ВАГІТНОСТІ (ВІДЕО ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Хромосомні аномалії є найбільш поширеною причиною завмирання вагітності. Дослідження показують, що близько 50-75% спонтанних викиднів на першому триместрі вагітності пов'язані з наявністю аномального каріотипу у плода. Для того, щоб виключити генетичну причину завмирання вагітності, проводять каріотипування абортивного матеріалу.

Шанси на успішну вагітність після одного випадку завмирання вагітності дуже високі. Однак, якщо їх кількість більше, то проведення аналізу на каріотип є обов'язковим. Багато пар вважають за краще пройти тестування незалежно від числа спонтанних викиднів, щоб відразу виключити генетичний фактор. Визначення наявності або відсутності хромосомних аномалій завмерлого плода дозволяє оптимізувати тактику ведення подальших вагітностей.

Для того, щоб був проведений правильний забір матеріалу для проведення дослідження, необхідно спочатку проконсультуватися з лікарем. Потрібно пам'ятати, що іноді завмирання плода відбувається на дуже ранніх термінах вагітності і кількість матеріалу буває недостатньо.

Аналіз на каріотип завмерлої вагітності включає в себе дослідження як кількісних, так і структурних хромосомних аномалій. Найбільш поширеною причиною спонтанного викидня є трисомії (в даний час близько 41% викиднів), а також поліплоїдії і незбалансовані структурні перебудови хромосом. Ці порушення, як правило, мають спорадичний (випадковий) характер. Але проведення каріотипування батьків має бути обов'язковим для виключення наявності у них збалансованих транслокацій або інших хромосомних аномалій.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.