РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Ендоскопія

Ендоскопія - це медична спеціальність, яка займається оглядом недоступних для «неозброєного ока» частин і органів організму людини. Історія ендоскопії починається з кінця XVIII століття. За весь час ендоскопія зазнала багато змін і пережила багато періодів. Як виникнення, так і розвиток ендоскопії було долею «маленьких» хірургів. І практично ніколи не згадувалася як перспективна спеціальність маститими хірургами - майстрами. За невеликим винятком.

Насправді, це головна проблема такого тривалого розвитку. Хоча сьогодні ендоскопія - це повноцінна спеціальність для діагностики і лікування захворювань, які обмежені будь-якими порожнинами від суглоба, носової пазухи до черевної порожнини, порожнини шлунка, жовчних ходів або внутрішньоутробного плода.

ЕНДОСКОПІЯ У КЛАСИЧНОМУ РОЗУМІННІ СЬОГОДНІ ЛІДЕР ЗА ОБСЯГОМ І КІЛЬКІСТЮ ДІАГНОСТИЧНИХ ЖЕСТІВ І ОПЕРАТИВНИХ ВТРУЧАНЬ У СВІТІ

У нашій країні, та й у всіх пострадянських країнах, ендоскопія - спеціальність в якій ендоскопісти - це лікарі, що діагностують і лікують захворювання стравоходу, шлунка, кишківника, гортані, трахеї і бронхів.

Ендоскопісти є практично в кожній спеціальності в хірургії, в гінекології, в акушерстві (фетоскопіі), в травматології, в нейрохірургії і т.д.

КОЛЬПОСКОПІЯ

Дослівно - огляд піхви, хоча метод відноситься до огляду піхви і шийки матки. Даний метод є ефективним для ранньої діагностики пухлин і передпухлинних або передракових станів, перш за все, шийки матки. Метод дозволяє провести прицільну біопсію підозрілих тканин, поставити точний клінічний діагноз, наприклад, у випадку з ерозією шийки матки.

Метод практично безболісний, при застосуванні різних діагностичних розчинів для функціональних проб, можлива легка хворобливість, яка швидко проходить.

ФІБРОЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЯ

Огляд стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Метод, також практично безболісний. При проведенні даного методу, можливі неприємні відчуття, пов'язані з гортанно-глотковим рефлексом.

 

Метод - золотий стандарт, для ранньої діагностики захворювань стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

 

Основний постулат застосування даного методу в клініці Матері - хоча б раз на один - два роки родина повинна проходити це обстеження. Це запорука ранньої діагностики передракових станів шлунка.

Крім усього іншого, піддаючись даному методу ми проводимо так званий уреазний тест - тест що дозволяє діагностувати такий збудник і провокатор раку шлунка як Helicobacter pylori (традиційна транскрипція - Хелікобактер пілорі - бактерія, яка інфікує різні області шлунка і 12-ти палої кишки).

Провокує більшість різних гастритів, дуоденітів, лімфоми шлунка.

Слід сказати, що більше 90% носіїв Helicobacter pylori не мають ніяких хворобливих симптомів, поки що.

Наприклад, виявлення даного збудника дозволяє пройти ефективне лікування і забезпечити себе від різного роду ризиків.

ГІСТЕРОСКОПІЯ

Гістероскопія - це метод малоінвазивного обстеження порожнини шийки матки і порожнини матки, в процесі якого доступні достатні хірургічні процедури для усунення шийкових і маткових причин безпліддя - ендометріальні поліпи, субмукозні міоматозні вузли, гіперпластичні вогнища ендометрія, внутрішньоматкові синехії і перегородки.

В ході гістероскопії можлива реканалізація маткових труб і оцінка їх слизової оболонки аж до фімбріального відділу. Даний метод застосовується рідко.

В ході гістероскопії оцінюють і досліджують шийку матки, форму порожнини матки, відзначають аномалії розвитку матки і деформації порожнини.

Насправді, порожнина матки представлена ​​простором, адекватне неінвазивне обстеження якої досить проблематично через товсту м'язову стінку. Навіть при прямій візуалізації гістероскопом є ряд проблем, пов'язаних зі скороченням маткової стінки.

Для кращого огляду використовують панорамну оптику. Це досягається зрізом кута на 30 градусів.

Для кращої візуалізації порожнини матки використовують середу для розширення порожнини матки - це фізіологічні розчини натрію хлориду або 5 - 10% глюкози.

Іноді для розширення порожнини використовують розчин сорбіту та маніту.

Для діагностичних цілей цілком достатні системи в діаметрі 3,5-5 мм, гістероскопію якими можна здійснити без загальної анестезії, в іншому випадку і дуже часто при безплідді у жінок, які не народжували, є необхідність розслаблення внутрішнього зіву, що найчастіше досягається загальною внутрішньовенною анестезією. Панорамне обстеження слід починати з цервікального каналу і потім порожнини матки. Для розтягування порожнини матки використовують або ендомат (гістеромат), який здатний під контролем тиску іригації і сакції підтримувати необхідне розтягнення порожнини матки.

Стандартними показниками до гістероскопії є: дисфункціональні маткові кровотечі; вторинна дисменорея; виявлені патологічні утворення порожнини матки при гістеросальпінгографії; патологічні утворення порожнини матки, виявлені при Гідросонографії або при простій ультразвуковій діагностиці порожнини матки; поліпи порожнини матки; субмукозні міоматозні вузли; аденоміоз; внутрішньоматкові адгезивні процеси; аномалії розвитку матки; травми матки в анамнезі (перфорація, операції на матці з проникненням в порожнину, хоча це не завжди вдається встановити за словами пацієнтки); нез'ясовне безпліддя; звичне невиношування у випадках, коли немає даних про істміко-цервікальну недостатність; невдача / невдачі після лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій.

При цьому слід зазначити, що відповідно до загальноприйнятих даних в практиці діагностики та лікування безпліддя показання до гістероскопії розширені. 

Найбільш відомими є показання до гістероскопії невпевненість ультрасонографіста у якості ендометрія, особливо, коли мова йде про застосування в подальшому методів допоміжних репродуктивних технологій (ЕКЗ).

НАШ ДОСВІД ЦЕ БІЛЬШЕ 4000 (ЧОТИРЬОХ ТИСЯЧ) ГІСТЕРРЕЗЕКТООСКОПІЙ

ЛАПАРОСКОПІЯ

Лапароскопія - дослідження органів черевної порожнини шляхом їх огляду за допомогою ендоскопа, введеного в черевну порожнину через прокол черевної стінки.

За сучасними даними діагностичну лапароскопію можна проводити в амбулаторних умовах, так звана хірургія одного дня.

В даний час лапароскопія вважається «золотим стандартом» діагностики і перших етапів лікування безпліддя.

Методика огляду органів малого таза і черевної порожнини повинна відповідати певній послідовності: - огляд круглих зв'язок, маткових труб, матки, яєчників, позадиматочного простору, очеревини малого таза, очеревини малого таза і передньої черевної стінки.

Також, під час діагностичної лапароскопії оглядається органи черевної порожнини, петлі кишечника, апендикс, печінка і жовчний міхур.

Діагностична лапароскопія на цьому етапі закінчується.

Хірургічна лапароскопія - це вид втручання, при якому не тільки діагностуються, а й видаляються різні патологічні утворення: гідросальпінкс, міоматозні вузли, кісти яєчників, дермоіди, ендометріоми, спайки і т.д.

У практиці лікування безпліддя можуть застосовуватися різні реконструктивні операції на маткових трубах, матці, яєчниках для відновлення плодючості.

ФЕРТИЛОСКОПІЯ

Фертилоскопія - це «урізана» форма лапароскопії , так звана “лапароскопія” малого таза.

Має велике значення для діагностики та лікування трубних форм безпліддя. Широко застосовується в амбулаторній практиці багатьох країн.

Обмеження стосуються вартості фертилоскопічних систем і, певною мірою, обмеженості обсягу хірургічного втручання. Наприклад, для сальпінгонеостоміі неможливість вшити вивернутий фімбріальний відділ.

Перевагою є відсутність шрамів на передній черевній стінці.

 

 

 

 

Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.