РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ГІСТЕРОСКОПІЯ

Гістероскопія - це метод малоінвазивного обстеження порожнини шийки матки і порожнини матки, в процесі якого доступні достатні хірургічні процедури для усунення шийкових і маткових причин безпліддя - ендометріальні поліпи, субмукозні міоматозні вузли, гіперпластичні вогнища ендометрія, внутрішньоматкові синехії і перегородки.

В ході гістероскопії можлива реканалізація маткових труб і оцінка їх слизової оболонки аж до фімбріального відділу. Даний метод застосовується рідко.

В ході гістероскопії оцінюють і досліджують шийку матки, форму порожнини матки, відзначають аномалії розвитку матки і деформації порожнини.

Насправді, порожнина матки представлена ​​простором, адекватне неінвазивне обстеження якої досить проблематично через товсту м'язову стінку. Навіть при прямій візуалізації гістероскопом є ряд проблем, пов'язаних зі скороченням маткової стінки.

Для кращого огляду використовують панорамну оптику. Це досягається зрізом кута на 30 градусів.

Для кращої візуалізації порожнини матки використовують середу для розширення порожнини матки - це фізіологічні розчини натрію хлориду або 5 - 10% глюкози.

Іноді для розширення порожнини використовують розчин сорбіту та маніту.

Для діагностичних цілей цілком достатні системи в діаметрі 3,5-5 мм, гістероскопію якими можна здійснити без загальної анестезії, в іншому випадку і дуже часто при безплідді у жінок, які не народжували, є необхідність розслаблення внутрішнього зіву, що найчастіше досягається загальною внутрішньовенною анестезією. Панорамне обстеження слід починати з цервікального каналу і потім порожнини матки. Для розтягування порожнини матки використовують або ендомат (гістеромат), який здатний під контролем тиску іригації і сакції підтримувати необхідне розтягнення порожнини матки.

Стандартними показниками до гістероскопії є: дисфункціональні маткові кровотечі; вторинна дисменорея; виявлені патологічні утворення порожнини матки при гістеросальпінгографії; патологічні утворення порожнини матки, виявлені при Гідросонографії або при простій ультразвуковій діагностиці порожнини матки; поліпи порожнини матки; субмукозні міоматозні вузли; аденоміоз; внутрішньоматкові адгезивні процеси; аномалії розвитку матки; травми матки в анамнезі (перфорація, операції на матці з проникненням в порожнину, хоча це не завжди вдається встановити за словами пацієнтки); нез'ясовне безпліддя; звичне невиношування у випадках, коли немає даних про істміко-цервікальну недостатність; невдача / невдачі після лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій.

При цьому слід зазначити, що відповідно до загальноприйнятих даних в практиці діагностики та лікування безпліддя показання до гістероскопії розширені. 

Найбільш відомими є показання до гістероскопії невпевненість ультрасонографіста у якості ендометрія, особливо, коли мова йде про застосування в подальшому методів допоміжних репродуктивних технологій (ЕКЗ).

НАШ ДОСВІД ЦЕ БІЛЬШЕ 4000 (ЧОТИРЬОХ ТИСЯЧ) ГІСТЕРРЕЗЕКТООСКОПІЙ


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.