РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Штучне запліднення або ЕКЗ

Історія

Народження Луїзи Браун в липні 1978 було початком нової віхи в успішному лікуванні безпліддя або екз. Як назвав цю подію один з творців методу Patrick Steptoe - це кінець початку нового напрямку. Далі були роки становлення, розвитку та вдосконалення методики. Справедливості заради слід сказати, що перший успіх був отриманий двома роками раніше, коли після лапароскопічного вилучення яйцеклітин і перенесення ембріонів була отримана перша вагітність, перший позитивний результат, на жаль, вагітність була ектопічною. Важко уявити, що пережив колектив клініки, очолюваний Робертом Едвардсом і Патріком Стептоу. І лише через два роки в циклі екстракорпорального запліднення в натуральному циклі був отриманий перший успіх.

Тоді народилася крилата фраза «тільки при повній відсутності маткових труб неможлива трубна вагітність», мається на увазі відсутність навіть корнуальної частини маткової труби, тієї, що проходить крізь стінку матки в області маткового кута.

У нас був досвід вагітності у матковому куті при відсутності труб.

Таким чином, ми знаходимося в тренді репродуктивних технологій людини лише через 20 років від його початку.

Сьогодні ми маємо 15 років досвіду успішної репродукції.

Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка АБО ДОНОРА (детальна відеопрезентація)

Внутрішньоматкова інсемінація - детальне пояснення

Метод внутрішньоматкової інсемінації дуже перспективний і сучасний метод лікування.

 

Підтримка лютеїнової фази проводиться мікронізованими вагінальними препаратами

ДОПОМІЖНІ РЕПРОДУКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ (ВІДЕО)

З медичної точки зору, власне, допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) включають в себе набір процедур / маніпуляцій зі сперматозоїдами і яйцеклітинами для штучного запліднення поза організмом жінки - (від лат. corpus - тіло) - екстракорпоральне запліднення для досягнення вагітності.

Сьогодні все частіше говориться про запліднення in vitro, в українському варіанті - запліднення in vitro - ЗІВ, в міжнародному форматі - феталізація in vitro (ФІВ) або (ІВФ - IVF).

Суть від цього не змінюється. Що поза корпусу - ЕКЗ, що ЗІВ.

Основне застосування методів ДРТ направлено на штучне лікування безпліддя, хоча вже зараз методики широко застосовуються для дослідницьких цілей, генної інженерії, виробництва стовбурових клітин, клонування і т. д.

Дуже короткий проміжок пройшов з часу, коли ДРТ були на стадії експериментів до їх повільного впровадження в практику лікування безпліддя, особливо в розвинених країнах. Завдяки цій техніці повсюдно в світі вже народилося більше 1 000 000 дітей.

Наш досвід - це народження понад 2000 дітей не тільки в нашій країні, а й за кордоном. А при обліку випадків, коли виконувалися етапи хірургічної підготовки до вагітності, або етапи циклів штучного запліднення - кумулятивний показник - народження понад 4000 дітей у багатьох країнах.

Сьогодні ДРТ забезпечує досить високу частоту настання вагітності, в кілька разів вище ніж при інсемінації.

 

Більш того, зараз більшість процедур ДРТ вже стандартизовані і спрощені до рівня, коли методи можуть застосовуватися в простих амбулаторних умовах. Крім стандартизації та забезпечення доступності методів ДРТ в даний час досягнуті значні успіхи в якості надання допомоги, що вилилося в значному збільшенні частоти настання вагітності після ДРТ.

Процедурою ЕКЗ переслідуються цілі і здійснюється те, що зазвичай відбувається в організмі жінки.

Ми можемо стверджувати, що ефективність штучного запліднення наближається до того, що кожна друга жінка при лікуванні - вагітніє. Це наш досвід.

КОЛИ ТРЕБА ДУМАТИ ПРО ЗАПЛІДНЕННЯ У ПРОБІРЦІ (ВІДЕО)

Абсолютними показаннями до ЕКЗ з боку жінки є необоротна патологія маткових труб або їх відсутність. З боку чоловіка абсолютними показаннями є азооспермія при збереженому сперматогенезі за даними морфологічних досліджень.

Всі інші свідчення є відносними.

З боку жінки: незрозуміле (ідіопатичне безпліддя), ендометріоз, імунологічне безпліддя. З боку чоловіка: зниження фертильності, астенозооспермія, олігозооспермія, олігоастенозооспермія, тератозооспермія і некрозооспермія.

До позитивних властивостей ДРТ, не дивлячись на цілий ряд теоретично можливих ятрогенних ускладнень, відносять те, що поряд з лікуванням безпліддя в ході спроби ЕКЗ отримують досить вагому діагностичну інформацію, яка може вплинути на подальший хід лікування, що і призводить, в кінцевому підсумку, до позитивного результату. До небажаних супутників даної процедури відносять синдром гіперстимуляції яєчників, багатоплідні і супербагатоплідні вагітності, інфекційні ускладнення, гостру геморагію і т.д.

Таким чином, ЕКЗ, в першу чергу, показано жінкам з повною обструкцією маткових труб і у випадках їх відсутності. У першому випадку, вже можна говорити про можливу хірургічну корекцію маткових труб, хоча відбір частіше відбувається за межами спеціалізованих клінік, а тому даний етап, як правило, вже буває пройдено і багато років тому. Справедливості заради, треба визнати, що найчастіше мова йде про незворотні зміни в маткових трубах: інфекції, ектопічна вагітність і т.д, іншими словами, цій парі знадобиться штучне запліднення. У Києві його можна зробити в нашій клініці.

Ми приділяємо максимум уваги будь-якому аспекту жіночого здоров'я з метою відновлення фертильності для настання вагітності шляхом натурального зачаття. В цьому ми покладаємося на величезний досвід більше 4000 операцій на репродуктивних органах.

 

Наш досвід ЕКЗ - це ЕКЗ + ICSI. Це дозволяє отримати максимально ефективний результат.

Нерідко методом вибору лікування безпліддя залишаються ДРТ, особливо при такому у «абсолютно здорової жінки» з так званим - незрозумілим безпліддям.

ЕКЗ ВЖЕ МОЖЛИВО

Серед показань для застосування методів ДРТ для лікування безпліддя залишається ендометріоз.

Запорукою успіху проведення програм ДРТ залишається обов'язковість лікування ендометріозу хірургічним шляхом, терапевтичним шляхом або при їх комбінуванні.

Дещо рідше показанням є так звані численні імунологічні порушення і зміни в цервікальному слизі. Не слід нехтувати психологічними (психосоматичними) факторами безпліддя.

Психологічно сприйняття безпліддя процес вельми болісний і особливо для жінки. Більш того, відомий цілий ряд патогенетичних варіантів розладу фертильності, викликаний психічними порушеннями, хронічним стресом і т.д., тому цілком обґрунтованою, безумовно не всім підряд, а при наявності показань, є рекомендація консультації пари у медичного психолога або психотерапевта, особливо це важливо перед програмою ЕКЗ. Ми не нехтуємо методами психологічної підготовки пари до вагітності, тим самим добиваючись успіху в максимально можливій частоті.

 

Одним з основних показників до лікування безпліддя методами ДРТ є розлади / зниження чоловічої фертильності.

Ми вважаємо, що одним з ключових етапів є отримання яйцеклітини / яйцеклітин, які в подальшому підлягають заплідненню.

Щонайменше необхідно отримати хоча б одну яйцеклітину. Наша практика - боротьба навіть за одну яйцеклітину в натуральному циклі для отримання вагітності максимально ефективними методами.

ЕТАПИ ЕКЗ (ВІДЕО)

Найголовніший етап - це постановка правильного діагнозу. Тільки правильний діагноз дозволяє провести успішне лікування. Слід підкреслити, що до 15% випадків ми зупиняємося на нез'ясовності порушень плодовитості. У понад 70% випадків ми реєструємо комплексні розлади фертильності.

ВИБІР ПРОТОКОЛУ

Золотим стандартом протоколів є довгий середньолютеїновий протокол. У переважній більшості випадків ми проводимо саме цей протокол. Насправді наш досвід має широкий спектр вибору лікувальних протоколів, що ми і робимо в кожному індивідуальному випадку.

ПОЧАТОК ПРОТОКОЛУ

Як правило початок протоколу доводиться на середину лютеїнової фази. Іноді, при реєстрації кістоутворення ми починаємо протокол з першого дня циклу. Хоча він може бути розпочатий відразу після овуляції.

СТИМУЛЯЦІЯ РОСТУ ФОЛІКУЛІВ

Ми завжди підходимо до кожного випадку індивідуально. Наш досвід - це весь спектр гонадотропінів, який відомий і рекламується у світі.

Дотримуючись останніх тенденцій, і з метою максимально ефективних результатів, ми використовуємо у своїй практиці в більшості випадків високо очищені сечові гонадотропіни. Хоча доступні всі препарати, які поширюються в країні.

Протоколи контрольованої гіперстимуляції яєчників (КГЯ) дуже різні. Вибір протоколу залежить від різних причин, а хід стимуляції - від характеристики відповіді яєчників на КГЯ.

 

КОЛИ  НАЗНАЧАЮТЬ ХГ ПІД ЧАС  ПРОГРАМИ ЕКЗ

Призначають ХГ при наявності ультрасонографічних ознак зрілості фолікула - діаметр 16 мм.

АСПІРАЦІЯ ООЦИТІВ

Забір яйцеклітин в циклах контрольованої гіперстимуляції яєчників (КГЯ) і індукції овуляції технічно не відрізняється від таких у спонтанних циклах. Насправді, контрольована гіперстимуляція проводиться для отримання більшої кількості ооцитів для досягнення кращого результату.

Перша в історії аспірація ооцитів проводилася під лапароскопічним контролем. З часом розвитку ультразвуку розвинулася стандартна методика аспірації ооцитів під ультразвуковим контролем. Спочатку аспірація проводилася трансабдомінальним доступом при повному сечовому міхурі, таким чином голка проходила через стінки сечового міхура і його вміст. З розвитком методу трансвагінальної ехографії аспірація проводиться трансвагінальним доступом через бокові склепіння піхви.

Технічні вимоги до аспірації ооцитів наступні: голка повинна бути відповідного калібру, внутрішній діаметр приблизно 1 мм, що забезпечує проведення пункції, з одного боку з низькою ймовірністю травми параметральних судин, а з іншого - з низькою ймовірністю пошкодження ооцитів. Найголовнішою вимогою до аспірації ооцитів є суворе застереження контакту ооцитів з будь-якими токсичними речовинами. До голки приєднується пристрій для збору фолікулярної рідини в спеціальні пробірки, зроблені з пластику з мінімальними цитотоксичними властивостями. Негативний тиск створюється автоматичної помпою або приєднаним 20-ти мл шприцом.

Аспірація ооцитів шприцом крім ряду незручностей (часта зміна шприців протягом аспірації) має ряд безсумнівних переваг - можливість промивання порожнини фолікулів для більш ретельної аспірації, особливо у випадках, коли є всього кілька зрілих фолікулів або при проведенні програми ЕКЗ у спонтанному циклі.

ЕМБРІОЛОГІЧНИЙ ЕТАП ЦИКЛУ ЕКЗ

Найважливіший етап допомоги парам для вирішення проблем безпліддя. Ми приділили максимум уваги нашій ембріологічній частині. Унікальне обладнання і методики дозволяють нам досягати успіху в максимально можливій кількості випадків.

Ми пишаємося нашими ембріологічними можливостями. Це наше життя.

Ось фото ідеального ембріона після унікальної ферментативної обробки.

ПЕРЕНЕСЕННЯ ЕМБРІОНІВ

Перенесення ембріонів один з найважливіших етапів, оскільки саме на цьому етапі можуть бути порушені усі зусилля по досягненню вагітності. І тут не важливо, який у вас в лабораторії мікроскоп, інкубатор або середовище.

Наш ексклюзивний досвід дозволяє нівелювати усі ризики цього етапу.

ЗАМОРОЗКА ЕМБРІОНІВ, ЩО ЗАЛИШИЛИСЯ ПІСЛЯ ПРОГРАМИ

Ми приділяємо велику увагу програмам штучного запліднення, і тому у нас є всі можливості кріопрезерваціі ембріонів, що залишилися. Це є зараз наріжним каменем програм ЕКЗ. У нас є можливості гарантування найкращих результатів програм перенесення розморожених ембріонів.

Донорські ПРОГРАМИ (ВІДЕО)

ДОНАЦІЯ ООЦИТІВ

Розглянувши незворотні зміни чоловічої фертильності, не можна не згадати про таких  жінок. Мова йде про отримання вагітності у жінок з важкими або некурабельними (незворотними) змінами в яєчниках. При цьому функція яєчників, хоча і частково, може бути збережена або бути відсутньою.

Для лікування безпліддя, використовуючи штучне запліднення, обумовленого перерахованими вище факторами, широко застосовується програма донації ооцитів.

Показаннями до донації ооцитів є: первинне випадання функції яєчників через агенезії і / або дисгенезії гонад; передчасне випадання функції яєчників - гіпергонадотропна аменорея у жінок молодше 35 років; передчасне ятрогенне випадання функції яєчників - гіпергонадотропна аменорея у жінок в результаті хірургічного втручання або радіаційного або хіміотерапевтичного ураження гонад; синдром резистентних яєчників; пізній репродуктивний вік жінки; носійство аутосомно-рецесивних хвороб; менопауза.

Обов'язковим компонентом програм донації ооцитів є відбір донорів яйцеклітин. Ми приділяємо цьому етапу максимально можливу увагу.

 

Донори яйцеклітин обстежуються в достатньому обсязі, який регламентується МОЗ України. За відповідності необхідних критеріїв, вступаючи в програму, вони піддаються КГЯ, як і в програмах рутинного ЕКЗ, а також процедурі забору яйцеклітин, в цей час реципієнта готують до перенесення ембріонів, проводять т.зв. гормонозамінюючий цикл ремоделювання ендометрію по будь-якій існуючий схемі (ендометрій викладено в іншому розділі, де докладно описані можливі варіанти ЗГТ циклів). Найважливіше завдання, яке необхідно вирішити в програмах донації ооцитів - це синхронізація отриманих ооцитів / ембріонів з ендометрієм реципієнта. Перенесення ембріонів здійснюється вже реципієнту. У разі виникнення вагітності також підтримувати її розвиток екзогенними стероїдними гормонами до терміну 7 – 12 тижнів.

Записаться на прием

Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.