РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Клінічна лабораторна діагностика

Ґрунтуючись на постулатах древніх лікарів, ми повторимо «добре лікує тільки той, хто добре діагностує». Ці слова приписують і Гіппократу і Авіценну і М.І Пирогову. Сучасна медицина залежить чи покладається на результати лабораторних досліджень приблизно у 80% випадків. Це відноситься до всіх розділів медицини. Ми забезпечуємо для наших пацієнтів повний максимально доступний перелік обстежень. Всі фахівці клініки Materi приділяють пильну увагу обстеженню в адекватному, не надмірному обсязі наших пацієнтів.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДОСЛІДЖЕНЬ

У кожному конкретному випадку ми розробляємо індивідуальний алгоритм лабораторних досліджень. Ми всіляко остерігаємось поліпрагмазії в діагностиці, а це є запорукою якісного алгоритму лікувального процесу

ГОРМОНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Для зручності діагностики порушень діяльності залоз внутрішньої секреції ми застосовуємо пакетні набори. Це дозволяє оптимізувати і здешевити комплексне гормональне обстеження. При цьому робота здійснюється у співдружності: гінеколог-репродуктолог-ендокринолог-терапевт-імунолог.

 

Тільки всебічне урахування діяльності всіх органів і систем на тлі дослідження функцій залоз внутрішньої секреції дозволяє максимально ефективно поставити діагноз і виявити групи ризику по розвитку тих чи інших захворювань в подальшому.

TORCH – Інфекції

TORCH дослівно перекладається як ФАКЕЛ. Насправді під цією абревіатурою мають на увазі всі інфекційні процеси, які прямо або опосередковано можуть реалізовуватися на етапі внутрішньоутробного розвитку плода з розвитком тих чи інших ускладнень, захворювань або станів.

Кожен з перерахованих збудників, а це:

T - toxoplasmosis

O – other

R - rubella

C – cytomegaloviruses - CMV

H – herpes

До групи - інші (other) входять всі вірусні гепатити, епідемічні хвороби (грип, наприклад, малярія та інші), гепатоцелюлярний рак, дифтерія тощо.

 

Трактування аналізів характеризується величезною амплітудою в ухваленні рішення. Наприклад, відсутність імунітету до краснухи або токсоплазми у жінки до вагітності викликає не менший ризик, ніж саме захворювання. Те саме можна сказати і до ЦМВ і до герпесу і т.д.

Комплексне обстеження дозволить максимально вберегти майбутню дитину від негативних інфекційних впливів.

ІМУНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Функціонування імунної системи не заслужено перебуває в тіні будь-якої патології, будь-якого захворювання. Але ми, клініцисти, не заслужено не враховуємо функціонування цієї - однієї з основних систем організму людини. Адже на тлі функціонування цієї системи розвиваються всі захворювання або стани, які в кінцевому підсумку можуть призводити не тільки до негативних результатів лікування безпліддя, але і до розвитку цілого ряду аутоімунних станів, які ведуть навіть до інвалідизації людини.

Особлива увага оцінці імунної системи - плюс до результативності лікування безпліддя і плюс до успішного виношування вагітності.

ЗАГАЛЬНОКЛІНІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Загальноклінічні дослідження складають левову частку усіх досліджень за показаннями частоти згадувань. Справа в тому, що загальна життєдіяльність людини, а це функціонування всіх систем схильна до виражених і прихованих коливань, які і в нормі і при різних патологічних станах мають різні характеристики. Наприклад, низький гематокрит при вагітності має величезне позитивне значення, тоді як у звичайному житті може бути асоційований з важкими захворюваннями крові.

Весь комплекс оцінки - це грамотне формування алгоритму життя людини, тривалості життя і якості життя.

ЦИТОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Онкологічна настороженість щодо жіночого здоров'я пояснюється тим, що рак шийки матки по частоті на другому місці.

Основний напрямок Papanicolaou мазків - це скринінг. Хоча ще Papanicolaou писав, що в клініці трагізм неминучий, тобто хибнонегативні результати даної методики мають вірогідне обґрунтування. Але клініцист не повинен заспокоюватися при отриманні з лабораторії не стверджувального його підозрами результату, рішення залишається за клініцистом. Мазок може бути неякісним за цілою низкою причин - ексудат, кров, бульбашки повітря і дегенерація матеріалу. З іншого боку, мазок може бути представлений усіма зразками епітелію, але змінені клітини з патологічного вогнища не попали в даний препарат.

Новітня адаптована термінологія для трактування Papanicolaou мазків - Березовська система, в якій надані визначення і критерії адекватності препаратів. «Достатній для оцінки» означає, що препарат має все з наступного: клітини, що добре збереглися, плоского епітелію повинні покривати більше 10% поверхні предметного скла. Адекватний компонент ендоцервіксу повинен складатися з ендоцервікальних залізистих і метаплазірованних клітин. Одним з аспектів цієї системи є визначення атипічного сквамозного і / або залозистого епітелію сумнівного значення. При поглибленому вивченні даної класифікаційної одиниці в середньому було встановлено, що відповідь з лабораторії не завжди є вироком. Так нормальні клітини при такому діагнозі реєструються у 8%, в основному за рахунок реактивно-змінених клітин, частіше запальні клітини - 20%, атипія сквамозних клітин сумнівного значення - 62%, ранні стадії інтраепітеліальних патологічних процесів - 10%, пізні стадії - 0% . Реальна якість Papanicolaou скринінгу це до 5% - 10% помилково негативних результатів, про що повідомляють провідні лабораторії світу.

Наші пацієнти хочуть знати ймовірність помилки при Papanicolaou дослідженні. Було визначено, що в провідних лабораторіях ризик значних помилок становить до 1 на 1000 - 0,1%, тому пропонується щорічне обстеження з використанням методики Papanicolaou

БАКТЕРІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Бактеріологічні дослідження біологічних рідин та секретів займає вагому нішу у профілактичній моделі медицини. Справа у тому, що основні етапи лікування безпліддя пов'язані з тими чи іншими інвазивними або малоінвазивними втручаннями, що має ризики гнійно-септичних ускладнень. Крім того, навіть при простих маніпуляціях на матці, якими є перенесення ембріонів, можливо заселення культури вагінального середовища в матку. А як відомо, ціла лінійка гноєтворних бактерій виділяє ендотоксин, який асоціюється зі зниженням частоти імплантації.

У рутинній практиці ми комплексно обстежуємо жінок і чоловіків - це дозволяє знизити ризик запальних ускладнень до такого стану, при якому вже більше десяти років наша практика планових хірургічних втручань здійснюється без антибіотикопрофілактики.

Антибіотикопрофілактика і антибіотикотерапія - це профілактичний шлях до процедур, і ніяк не після.

ПОЛІТИКА КДЛ MATERI

Зазвичай про політику того чи іншого підрозділу говорять на початку його опису.

Але клініко-діагностичні лабораторні дослідження - це область специфічна і вона обмежується тільки об'ємом обстеження.

 


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.