РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Не можу завагітніти - що робити?

Сучасні тенденції такі, що бажання народити дитину в сімейних парах з'являється все пізніше і пізніше. Люди пізно одружуються, спочатку здобувають освіту, роблять кар'єру. Та й одружившись, найчастіше, відкладають народження дітей на потім, спочатку купимо квартиру, досягнемо матеріального благополуччя, а ось потім ...

Але, приблизно, у 14% сімей це потім так і не відбувається. Жінка не може завагітніти. Якщо мова йде про первинну безплідність, то в 25% випадках «винуватець» проблеми чоловік, в 20% причиною є розлад овуляції, в 15% - трубний фактор, в 10% - ендометріоз. Решта випадків припадають на проблеми обох партнерів або нез'ясовне безпліддя. Бувають пари імунологічно несумісні.

У нашій країні прийнято ставити діагноз безпліддя після 1 року регулярного статевого життя пари. У деяких країнах цей термін збільшується до 2 років.

Тому не треба панікувати, якщо вагітність не настає відразу, як тільки ви вирішили стати батьками. Говорити «я не можу завагітніти» поки ще рано.

Але що ж робити, якщо пройшло 1-2 роки, а бажана вагітність так і не настає?

Діагностика й обстеження при безплідді

Насамперед парі необхідно прийти на консультацію до лікаря-репродуктолога. Саме він, після розмови, визначить які обстеження та аналізи необхідно пройти подружжю. Після отримання результатів, призначить при необхідності лікування, або порадить штучне запліднення.

Пам'ятайте, що перш ніж почати лікуватися від безпліддя, обидва партнери повинні провести тести на наявність інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом, так як вони можуть бути причиною безпліддя.

Чоловікові, після здачі спермограми, можливо доведеться проконсультуватися у фахівця з чоловічого безпліддя.

Не виходить завагітніти через чоловіка

Якщо ви пройшли обстеження і причиною безпліддя є чоловічий фактор, то у вас все одно є шанс стати батьками.

Багато чоловічіх хвороб лікуються адекватної антибактеріальної та відновлювальної терапією. Досягаються фертильні показники сперми, після чого парам рекомендується натуральне зачаття.

При повному чоловічому безплідді, коли сперматозоїди не виділяються, а вивергається тільки секрет передміхурової залози можна отримати сперматозоїди хірургічним шляхом. Під наркозом з паренхіми яєчка або придатка отримують биоптат, в якому містяться сперматозоїди. Ці сперматозоїди придатні тільки для запліднення шляхом допоміжних репродуктивних технологій (ІКСІ, ЕКЗ).

Не можу завагітніти вдруге

Вторинне безпліддя, на жаль, досить поширене серед пар, які вже мають одну дитину. Причиною настання вторинного безпліддя може бути аборт або викидень, позаматкова вагітність.

Сумну фразу «Я не можу завагітніти другою дитиною» лікарі нашої клініки чують досить часто. Що ж робити в цьому випадку?

Якнайшвидше записатися на прийом до лікаря репродуктолога. Ви повинні розуміти, що через вік завагітніти вдруге буде значно важче.

Причини вторинного безпліддя

Репродуктивність жінок і чоловіків з віком помітно знижується. Після 35 років близько чверті жінок схильні до вторинного безпліддя, яке виникає через:

1. Проблем з щитовидною залозою. При гіперфункції змінюється кількість вироблених гормонів і менструальний цикл, тим самим порушується процес овуляції і знижується здатність до зачаття.

І, крім того, викликає деякі гінекологічні захворювання: ендометріоз або міоми матки. А ось гіпофункція щитовидки здатна пригнічувати вироблення гормонів яєчників.

2. Перервана вагітність, аборт. Так як шар ендометрія, яким вистелена внутрішня оболонка матки, частково або повністю зішкрябується при абортах.
Через це дозріла і запліднена яйцеклітина не може затриматися в матці.

3. Перші пологи шляхом кесаревого розтину. Після операції в порожнині матки можливі рубці або спайки. Своєчасному медичне втручання допоможе завагітніти.

4. Нездоровий спосіб життя і неправильне харчування. Іноді, досить позбавитися від зайвої ваги або шкідливих звичок, щоб отримати бажану вагітність.

 

Висновок: якщо ви читаєте цю статтю, то ви вже хочете завагітніти. Тому, як можна раніше записуйтеся на прийом до репродуктолога!

 


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.