РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ПРЕПАРАТИ ДЛЯ НАРКОЗУ

У практиці клініки Матері для наркозу застосовується пропофол (Діпріван, Профол, Пропофол, Рекофол).

Ми не дарма згадали про гіпноз для знеболювання.

 Пропофол - ЦЕ ТИПОВИЙ ГІПНОТИК, медичний препарат для глибокого гіпнозу.

Даний препарат був синтезований у 1976 році.

Програма розробки ставила собі за мету синтез ефективних засобів для наркозу короткої і ультракороткої дії.

Даний препарат випускається у вигляді водно-масляної емульсії білого кольору, прекрасно зберігається при кімнатній температурі.

Містить 10 мг на мл пропофолу, а також воду, NaОН, гліцерин, очищені яєчні фосфатиди і соєву олію.

Тому пацієнти повинні нагадувати доктору, якщо у них є алергічні реакції на яєчні білки і соєві продукти.

Механізм дії препарату до кінця не відомий. Однак доведено, що має місце інгібування ГАМК - медіаторної передачі.

Швидкому впливу на ЦНС сприяє висока ліпофільність діпрівану, у результаті чого вимкнення свідомості настає дуже швидко, через 30-40 сек від початку введення препарату.

Концентрація у плазмі крові вже через 10 хв після початку введення становить лише 30-40% від початкової. Якщо операція тривала, то для забезпечення наркозу досить всього 14% пропофолу з розрахунку початкової дози препарату.

Характерно, що дія препарату не відрізняється від методу введення - або простим внутрішньовенним введенням, або за допомогою інфузомата - пристроя для постійного повільного введення препарату, що робить його дуже зручним.

Ми ще раз хочемо підкреслити, що пропофол за своєю природою забезпечує глибокий гіпнотичний стан. Крім того, було доведено експериментально і клінічно - 10 (десять) повторних внутрішньовенних наркозів не роблять істотного впливу на збільшення тривалості медикаментозного сну. Навпаки, навіть 3 (три) наркози похідними барбітурової кислоти призводять до значного зростання тривалості сну.

Це говорить про те, що пропофол НЕ НАКОПИЧУЄТЬСЯ в організмі, тому не доречні розповіді різних не зовсім грамотних фахівців, про необхідність «чистки» організму після наркозу профопол.

Основним органом, де відбувається руйнування препарату, є печінка. При цьому слід підкреслити, що провідна роль належить не функціональному стану печінки, а ШВИДКОСТІ КРОВОТОКУ В НІЙ.

Дослідження у розділі трансплантології, коли під час пересадки печінки, організм людини знаходиться у т.зв., «безпечінковому періоді» - період при відсутності власної печінки і до включення у кровоток донорської, показали, що перебіг відновлювального періоду не змінювався. Ці дослідження показали, що в організмі людини є інші органи для руйнування пропофолу.

Ще раз підкреслюємо: пропофол не володіє ніяким знеболюючим ефектом. Він знижує чутливість до болю, підвищуючи поріг чутливості. Також пропофол викликає хороше розслаблення м'язів.

При введенні пропофолу можуть бути ХВОРОБЛИВІ ВІДЧУТТЯ ПО ХОДУ ВЕНИ.

При введенні пропофолу ПОВЗ вени НЕ БУВАЄ НЕКРОТИЧНИХ ускладнень.

Ефект розслаблення м'язів при введенні пропофолу ДУЖЕ цінний. Реально, при ряді станів, навіть під час наркозу, коли необхідна термінова інтубація трахеї, вона ефективно проводиться без міорелаксантів. Повідомляється, що пропофол пригнічує гортаноглоточні рефлекси, тому він є ідеальним засобом для введення т.зв. ларингеальної маски - сучасного засобу ефективної вентиляції легенів без інтубації трахей, що може забезпечувати як самостійне дихання, так і ШВЛ.

Дуже важливим є те, що пропофол викликає зниження тиску, що має значення для профілактики таких ускладнень як кровотечі після втручань. Особливо, коли мова йде про пункції фолікулів при ЕКЗ. У цій процедурі є відома так звана «сліпа» частина, тому, навіть з цих міркувань пропофол незамінний. Крім прямого понижуючого тиску ефекту, пропофол ЗМЕНШУЄ частоту серцевих скорочень, що також дуже важливо для зниження ризику кровотеч після операцій і маніпуляцій в ході ЕКЗ.

Для пропофолу характерно ВІДСУТНІСТЬ побічних ефектів в період пробудження.

Тому - це внутрішньовенний УНІКАЛЬНИЙ гіпнотичний агент, що володіє унікальними фармакокінетичними і досить задовільними фармакодинамічними властивостями для швидкої і короткотривалої клінічної дії. Він має хорошу керованість і передбачуваність «своєї поведінки» в організмі.

ПРОПОФОЛ - ЦЕ М’ЯКИЙ І КОРОТКОСТРОКОВОЇ ДІЇ ГІПНОТИК.

Для відновлювального періоду характерно чітке усвідомлення з швидкою активацією моторних функцій. Після такого гіпнозу-наркозу через кілька годин людина повністю відновлюється.

Тому рекомендація «не сідати за кермо» носить суто тривіальний характер. Типу, гірше не буде. Для перестрахування.

Пропофол можна застосовувати і у дорослих, і у дітей. В тому числі його можна застосовувати при вагітності, особливо у випадках, коли після ЕКЗ настає супербагатоплідна вагітність (трійня, четверня і т.д.) і є необхідність для проведення редукції ембріонів до одноплідної або до двійні. У цих випадках також пропофол незамінний.

Хоча фірма виробник і не рекомендує прийом пропофолу при вагітності, так як він проникає через плацентарний бар'єр. Але експериментальні дослідження не виявили тератогенного впливу, а наш клінічний досвід в межах 15-ти років не затьмарений проблемами, пов'язаними з прийомом пропофолу при вагітності.

Рекомендації, щодо обмеження застосування пропофолу при вагітності, швидше за все, пояснюються тим, що розробники препарату не проводили клінічних досліджень при вагітності і з часів випуску не поміняли інструкцію. Тому, така рекомендація захищає виробників від «клінічного авантюризму-аферизму», з яким ми всі можемо зустрітися.

НАШІ ПАЦІЄНТИ РОЗУМІЮТЬ І ЦІНУЮТЬ ТЕ, ЩО В НЕПРИТОМНОМУ СТАНІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В НАДІЙНИХ РУКАХ ДОСВІДЧЕНИХ АНЕСТЕЗІОЛОГІВ.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.