РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ПСИХОСОМАТИКА И ПСИХОСОМАТИЧНА МЕДИЦИНА

Психосоматика або психосоматична медицина - це напрямок в медицині і психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг соматичних (тілесних) захворювань. В рамках даного напрямку досліджуються тісні взаємозв'язки між особливостями особистості людини, його емоційними реакціями і тілесними симптомами. Говорячи простіше, сильні емоційні переживання і психологічні травми, з якими ми з різних причин не можемо впоратися або, які не усвідомлюємо, перетворюються на фізичні симптоми. Коли ми не можемо розповісти про наші переживання словами, за нас "розповідає" наше тіло. При цьому симптоми можуть бути різними - від головного болю до виразкової хвороби шлунка. Навіть у побутовому мовленні ми часто використовуємо подібні звороти, які описують наші емоції у фізичних відчуттях – «ця людина суцільний головний біль», «не перетравлюю цю людину».

Наша психіка не може функціонувати окремо від тіла. Бувають переживання настільки хворобливі і нестерпні, що єдиним виходом може бути лише психосоматична реакція - використання тіла для вирішення психологічної проблеми і поява певного симптому або фізичного нездужання. Згодом, переживання можуть згладжуватися, витіснятися зі свідомості, проте, фізичний симптом або хвороба, що з'явилися, зберігаються тривалий час. Симптоми загострюються тоді, коли ми зустрічаємося зі схожими ситуаціями, в яких виникають хворобливі переживання. Таким чином, суб'єктивні психологічні проблеми стають об'єктивними фізичними. Саме за таким механізмом виникає і закріплюється психологічне або ж психосоматичне безпліддя. Психосоматичні механізми можуть лежати також в основі невиношування вагітності.

Існує безперечна істина: тіло неможливо обманути, воно ніколи не бреше!

2. Існує ряд психологічних факторів, які пов'язують з безпліддям і невиношуванням вагітності. Основними серед них наступні:

 - патологія вагітності та родів у матері;

  • батьки, які відвертають, соромлять, критикують, нечутливі до потреби дитини та ігнорують його почуття;
  • часті внутрішньосімейні конфлікти, постійні суперечки батьків;
  • труднощі в побудові близьких, підтримуючих, довірливих партнерських відносин, дисфункції у сексуальному житті;
  • часті психотравмуючі ситуації, психологічно не прожиті до кінця (смерть близької людини, втрата значимої людини та ін.);
  • певні особистісні особливості, а саме: занижена самооцінка, невміння переживати психоемоційне напруження, невміння розставляти пріоритети, а також несформована "Я" - концепція і образ "Я".

Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.