РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Терапія

Відео, лекції, презентації

Усім відомий вислів «У здоровому тілі - здоровий дух». Ніщо не одухотворює, що не наповнює життя жінки сенсом настільки, як це робить материнство. І цілком логічно піти далі, і заявити і наступні максими: в здоровому тілі - благополучно протікає вагітність, у здорової жінки - щасливі, здорові діти. І не лише з причин, які лежать на поверхні, як хороша спадковість і наявність сил для вирощування потомства, але і тому, що є емоційна готовність наповнити світлом і радістю кожної миті життя своєї дитини і є спосіб життя, якого йому захочеться слідувати в майбутньому.

Здоров'я жінки - наш пріоритет не тільки на певному, короткому проміжку часу, пов'язаному з вагітністю та пологами, ми повністю усвідомлюємо важливість прегравідарної підготовки і беремо на себе відповідальність за здоров'я жінки і після пологів.

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ САЙТУ, ДЛЯ ВАШОЇ ЗРУЧНОСТІ МИ ВИДІЛИЛИ СПОЧАТКУ ТЕКСТОВУ ЧАСТИНУ, НИЖЧЕ ЙДУТЬ ВІДЕО МАТЕРІАЛИ.

ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГОРНУТИ ВНИЗ, А МОЖЕТЕ ГАРМОНІЙНО ВСЕ ПОЄДНАТИ: ТЕКСТ І ВІДЕО

ЗДОРОВ'Я

У статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я ЗДОРОВ'Я визначається як стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів.

Тема душевного благополуччя розглянута в розділі "МЕДИЧНА ПСИХОЛОГІЯ", соціальне благополуччя - проблема не цілком медична, нехай і безпосередньо залежить від благополуччя фізичного, або соматичного здоров'я, досягнення якого і є мета терапії як такої.

І нехай згідно старому жарту немає повністю здорових, є недообстежені, але робота на перспективу - формування здорового способу життя, профілактика виникнення хвороби - тренд сучасної медицини.

Підготовка до вагітності, корекція стану здоров'я, попередження можливості його погіршення під час вагітності - наші пріоритети, які відповідають цим світовим тенденціям.

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Здоровий спосіб життя не тільки жінки, а й сім'ї в цілому часто має визначальне значення для тривалості і якості життя.

Харчування, рухова активність, ставлення до куріння та інших шкідливих звичок, рівень стресу, скільки і як ми відпочиваємо - все це ті чинники, змінити які в кращу сторону цілком можливо.

Часто такі рекомендації виглядають надто загальними. Один з наочних методів підвищення мотивації до їх впровадження - розроблена Європейським Товариством кардіологів шкала ризику серцево-судинних захворювань (або шкала SCORE)

ПРЕГРАВІДАРНА ПІДГОТОВКА

Крім рекомендацій по корекції здорового способу життя прегравідарна підготовка включає індивідуальний план обстеження (в залежності від наявності раніше існуючих проблем зі здоров'ям і їх характеру), оцінку можливого ризику майбутньої вагітності, досягнення ремісії хронічних захворювань, оцінку порушення функції (роботи) різних органів і систем і досягнення її компенсації.

Обов'язковою є санація вогнищ хронічної інфекції - якщо Ви плануєте вагітність, є сенс ще до її настання відвідати стоматолога, ЛОР-лікаря і при необхідності пройти відповідне лікування.

Нормальна функція щитовидної залози (стан ЕУТИРЕОЗУ ( на ендокринологію)), відсутність ЗАЛІЗОДЕФІЦИТУ ( (маніфестного або прихованого) і бактеріурії - також бажані умови для фізіологічного перебігу вагітності.

АНЕМІЯ

АНЕМІЯ – стан, що характеризується зниженим вмістом в крові еритроцитів і / або гемоглобіну. Причиною цього може бути крововтрата, нестача речовин, необхідних для синтезу гемоглобіну, прискорений розпад еритроцитів або недостатнє виробництво їх в кістковому мозку.

Найчастіше зустрічаються ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНІ АНЕМІЇ, при яких кількість еритроцитів в нормі або лише злегка знижено, а вміст гемоглобіну нижчий за норму в тій чи іншій мірі.

Гемоглобін - особливий білок, здатний зв'язувати, переносити і віддавати кисень, міститься в червоних кров'яних тільцях, еритроцитах. Мало гемоглобіну - погано переноситься кисень - ВСІ органи і тканини страждають від кисневого голодування.

Середня тривалість життя еритроцита - близько 120 днів, тобто кожні три місяці необхідна наступна порція заліза для наповнення нової генерації еритроцитів достатньою кількістю гемоглобіну. Регулярні крововтрати (навіть невеликі), вагітність, грудне вигодовування - стани, що супроводжуються підвищеним споживанням заліза, що міститься в тканинних депо. ЗАЛІЗОДЕФІЦИТ, що розвивається в результаті (і приводить до анемії), неможливо ліквідувати тільки за допомогою спеціальної дієти, що відіграє в цьому випадку допоміжну роль.

Залізодефіцитна анемія добре піддається лікуванню, проте воно повинно бути тривалим (не менше півроку) - тому що спорожнілі депо заліза потрібно наповнити заново.

Хронічні захворювання нирок, в тому числі запального характеру, також супроводжуються анеміями, часто стійкими до рутинного лікування.

ЛІКИ І ВАГІТНІСТЬ

Вагітність – не хвороба, а природний стан жінки. І сама по собі вона не вимагає призначення будь-яких ліків. І все ж на практиці досить часто виникає необхідність корекції тих чи інших порушень, супутніх перебігу вагітності. Часом для цього достатньо дієти або зміни режиму повсякденної діяльності. В інших випадках потрібно призначення медикаментів - і завжди їх вибір строго регламентований вимогами до безпеки і доведеної ефективності.

Вагітність - не час для експериментів. Ми орієнтуємося на досягнення доказової медицини та прийняті у відповідність їм стандарти медичної допомоги, що гарантують БЕЗПЕКУ і ЕФЕКТИВНІСТЬ.

ПОЛІПРАГМАЗІЯ

Чим більше ліків доводиться приймати одночасно, тим складніше відстежити і передбачити їх вплив на організм і ймовірну взаємодію. Тому одне із завдань лікаря - уникати поліпрагмазії і грамотно поєднувати рекомендовані препарати.

Разом з тим, реальні клінічні випадки найчастіше вимагають призначення не одного препарату, а цілої лікувальної програми - в тому числі тому, що краще два препарати і обидва в малій дозі, ніж один, але у великій.

Індивідуальний підхід, динамічна корекція призначень, збереження прихильності пацієнта до лікування - наші безумовні пріоритети.

АЛЕРГІЯ

Алергія - це особливий стан імунної системи. Алергени і реакції на них індивідуальні і можуть змінюватися протягом життя. У такому випадку мова йде про АЛЕРГІЧНИЙ МАРШ і розвитку алергічного захворювання, що вимагає лікування.

Алергічні реакції можуть з'явитися вперше в будь-якому віці.

Якщо алерген відомий і його елімінація (виняток) можлива, необхідно докладати зусиль для цього. Йдеться і про лікарську алергію - повідомте вашого лікаря, якщо подібне траплялося з вами і вкажіть препарат, що викликав алергічну реакцію. Запишіть його назву і збережіть.

Одне з найпоширеніших алергічних захворювань - бронхіальна астма, яка під час вагітності протікає досить сприятливо. Базисні препарати, що застосовуються для контролю астми, безпечні і не вимагають відміни. Швидше, небезпека полягає в самостійному припиненні лікування і, як наслідок, втрати КОНТРОЛЯ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ.

Не слід терпіти обмеження і дискомфорт, пов'язаний з нападами і порушенням нічного сну - лікування бронхіальної астми можна і потрібно продовжувати і під час вагітності. Препарати, що застосовуються в інгаляційної формі, потрапляють в загальний кровоток в мізерно малих кількостях, відповідно через плаценту надходить ще менше. Питання корекції доз лікарських препаратів і тривалості їх застосування повинен вирішувати лікар.

Грудне вигодовування - також не привід для втрати контролю астми.

Контрольована бронхіальна астма - це повноцінне життя без яких би то не було обмежень.

ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ

Одна з найактуальніших проблем сучасності - артеріальна гіпертензія.

Немає такого поняття як «індивідуальна норма». Цифри артеріального тиску 140/90 мм рт. ст. і вище однозначно говорять про те, що тиск підвищений.

Артеріальна гіпертензія буває самостійною, первинною, і тоді мова йде про гіпертонічну хворобу, або вторинною, тобто одним із проявів іншого захворювання. Може протікати безсимптомно і бути випадковою знахідкою при огляді  або супроводжуватися неприємними відчуттями аж до розвитку ГІПЕРТОНІЧНИХ КРИЗІВ.

Вона може існувати до вагітності , передувати їй, і розвинутися під час вагітності, тоді мова йде про ГЕСТАЦІЙНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ. Розрізнення цих станів досить важливо, так як часто вимагає різних підходів до оцінки прогнозу та лікування.

Існує величезна різноманітність антигіпертензивних препаратів, що дозволяє в кожному індивідуальному випадку підібрати ефективну схему контролю артеріального тиску. Призначення їх під час вагітності має свої особливості -  інтереси дитини, його безпека враховуються у першу чергу.

Саме тому ліки з групи інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, що є зазвичай препаратами першої лінії (мають закінчення «-пріл» в назві), і «Сартана» повинні бути скасовані з перших днів вагітності аж до її завершення. На цей період буде підібрано інше лікування гіпертензії, безпечне для дитини.

Чи знаєте ви цифри свого артеріального тиску? Як часто його вимірюєте?

НИРКИ І ВАГІТНІСТЬ

Під час вагітності збільшується об'єм циркулюючої крові і, відповідно, навантаження на нирки. Змінюється їх кровопостачання, погіршується уродинаміка, відтік. Разом з природним для цього періоду зниженням імунітету все це створює умови для розвитку запальних захворювань або загострення наявних.

Стан нирок - предмет нашої постійної уваги.

ПРОБЛЕМИ ТРАВНЕВОГО ТРАКТУ

Підвищене навантаження під час вагітності відчуває і система травлення.

Бажання дотримуватися збалансованої дієти, підвищена потреба в білку, вітамінах та мікроелементах вступають в протиріччя то з токсикозом першого триместру, то з печією і порушеннями моторики шлунково-кишкового тракту.

Тим не менше, ці явища проходять і добре піддаються корекції.

ВІРУСНІ ГЕПАТИТИ

Нажаль, проблематика вірусних гепатитів стає з плином часу все більш актуальною, і ми не можемо обійти її своєю увагою. Тим більше, що наявність вірусного гепатиту не є перешкодою і протипоказанням для виношування вагітності.

І все ж оцінка ризику, контроль функції печінки і активності гепатиту, тактика ведення такої вагітності і вибір методу розродження у кожному випадку вимагають особливої уваги та індивідуального підходу.

ГРВІ

Питання як захиститися від вірусної інфекції під час вагітності і ЩО РОБИТИ в тому випадку, коли зробити це не вдалося, закономірно хвилює кожну жінку.

Аптеки пропонують широкий вибір «профілактичних» і «противірусних» препаратів, телебачення наполегливо агітує в їх абсолютній необхідності. Наскільки це виправдано, ефективно, безпечно? Тим більше для вагітної?

Ми готові відповісти на ці питання і запропонувати вам оптимальний підхід до збереження вашого здоров'я.

Тепер поговоримо прямо, як кажуть ВІЧ-НА-ВІЧ, ваш доктор, експерт в питанні гравідарного супроводу (простими словами - супроводу вагітних при різних варіантах стану здоров'я) Наталія Юріївна, приділяє максимум уваги кожному аспекту вашого здоров'я. Для вас рекомендації - слухати і виконувати. Досвід вашого доктора - це досвід, затребуваний в провідних установах країни. Ваше завдання – визначитися.

 

АНЕМІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ, ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНА АНЕМІЯ І ВАГІТНІСТЬ, ВАГІТНІСТЬ І ДЕФІЦИТ ЗАЛІЗА (ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ)

ДІЄТА І ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНА АНЕМІЯ, ВЗАГАЛІ ДІЄТА І АНЕМІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ (ВІДЕО)

ВЕГЕТАРІАНСТВО, ДОТРИМАННЯ ПОСТІВ, ВІДМОВА ВІД М'ЯСА ТА ІНШИХ ПРОДУКТІВ: І ЯК ЖЕ СЕБЕ ВЕДЕ АНЕМІЯ ВАГІТНИХ (ВІДЕО)

ПРЕПАРАТИ ЗАЛІЗА ПРИ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНІЙ АНЕМІЇ (ВІДЕО)

АЛЕРГІЧНІ СТАНИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРИ ВАГІТНОСТІ (ВІДЕО)

Багато жінок відзначають алергію на ті чи інші речовини (косметика, хімія, пилок, побутовий пил, алергічні стани в тих чи інших закладах). Доктор Наталія Юріївна Бондаренко пояснює багато з перерахованих аспектів.

БРОНХІАЛЬНА АСТМА І ВАГІТНІСТЬ, ПРИЙОМ ПРЕПАРАТІВ АБО УТРИМАННЯ. БЕЗПЕКА ДЛЯ ПЛОДА (ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ)

ЗНАЧЕННЯ САНАЦІЇ ХЕЛІКОБАКТЕР ПІЛОРІ (Helicobacter pylori). БЕЗПЕКА ДО ВАГІТНОСТІ. ШКОДА ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ, ПЕРСПЕКТИВИ ПІСЛЯ ВАГІТНОСТІ (ВІДЕО)

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ І ВАГІТНІСТЬ. ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, У КОГО НЕМАЄ АГ. НЕ ТРЕБА ЗАБУВАТИ, ЩО Є ЧІТКА ДІАГНОСТИКА АГ (ВІДЕО)


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.