РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ЦИТОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Онкологічна настороженість щодо жіночого здоров'я пояснюється тим, що рак шийки матки по частоті на другому місці.

Основний напрямок Papanicolaou мазків - це скринінг. Хоча ще Papanicolaou писав, що в клініці трагізм неминучий, тобто хибнонегативні результати даної методики мають вірогідне обґрунтування. Але клініцист не повинен заспокоюватися при отриманні з лабораторії не стверджувального його підозрами результату, рішення залишається за клініцистом. Мазок може бути неякісним за цілою низкою причин - ексудат, кров, бульбашки повітря і дегенерація матеріалу. З іншого боку, мазок може бути представлений усіма зразками епітелію, але змінені клітини з патологічного вогнища не попали в даний препарат.

Новітня адаптована термінологія для трактування Papanicolaou мазків - Березовська система, в якій надані визначення і критерії адекватності препаратів. «Достатній для оцінки» означає, що препарат має все з наступного: клітини, що добре збереглися, плоского епітелію повинні покривати більше 10% поверхні предметного скла. Адекватний компонент ендоцервіксу повинен складатися з ендоцервікальних залізистих і метаплазірованних клітин. Одним з аспектів цієї системи є визначення атипічного сквамозного і / або залозистого епітелію сумнівного значення. При поглибленому вивченні даної класифікаційної одиниці в середньому було встановлено, що відповідь з лабораторії не завжди є вироком. Так нормальні клітини при такому діагнозі реєструються у 8%, в основному за рахунок реактивно-змінених клітин, частіше запальні клітини - 20%, атипія сквамозних клітин сумнівного значення - 62%, ранні стадії інтраепітеліальних патологічних процесів - 10%, пізні стадії - 0% . Реальна якість Papanicolaou скринінгу це до 5% - 10% помилково негативних результатів, про що повідомляють провідні лабораторії світу.

Наші пацієнти хочуть знати ймовірність помилки при Papanicolaou дослідженні. Було визначено, що в провідних лабораторіях ризик значних помилок становить до 1 на 1000 - 0,1%, тому пропонується щорічне обстеження з використанням методики Papanicolaou


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.