РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Ультразвукова діагностика

УЗД в акушерстві та гінекології. Відео УЗД сонограм, відео-коментарі експертів

Ультразвукове дослідження (УЗД) - це метод огляду внутрішньої структури органів і тканин людини. Практично нешкідливий. Завдяки високій інформативності і достовірності УЗД діагностика багатьох захворювань і пошкоджень піднялася на якісно новий рівень. На даний час УЗД в акушерстві та гінекології є одним з провідних діагностичних методів в багатьох розділах клінічної медицини.

БІОФІЗИКА УЛЬТРАЗВУКУ

З точки зору фізики ультразвуку тканини людського тіла близькі за своїми властивостями рідкому середовищу, тому тиск на них ультразвукової хвилі може бути описано як сила, що діє на рідину.

Зміна тиску в середовищі може відбуватися перпендикулярно в площині вібрації джерела ультразвуку. В цьому випадку хвилю називають поздовжньою. В ультразвуковій діагностиці основну інформацію несуть переважно поздовжні хвилі. У твердих тілах, наприклад, в кістках або металах, виникають поперечні хвилі.

Звукові хвилі є механічними за своєю природою, так як в основі їх лежить зміщення частинок пружного середовища від точки рівноваги. Саме за рахунок пружності і відбувається передача звукової енергії через тканину.

Пружність - це можливість об'єкта після стиснення або розтягування знову здобувати свій розмір і форму. Швидкість поширення ультразвуку залежить , насамперед, від пружності і від щільності тканини. Чим більше щільність матеріалу, тим повільніше повинні поширюватися в ньому (при однаковій пружності) ультразвукові хвилі.

БЕЗПЕКА УЗД

Ультразвук широко використовується в медицині. З одного боку, відсутня можливість провести пряму дозиметрію випромінювання в робочому пучку, особливо на глибині; з іншого ж, - дуже важко врахувати розсіювання, поглинання і ослаблення ультразвуку біологічними тканинами.

Крім того, при роботі з апаратами реального масштабу часу практично неможливо врахувати і експозицію, так як тривалість озвучення, а так само його напрямок і глибина варіюють в широких межах.

Поширення ультразвуку в біологічних середовищах супроводжується механічним, термічним і фізико-хімічними ефектами.

В результаті поглинання ультразвуку тканинами акустична енергія перетворюється на теплову. Іншим видом механічного дії є кавітація, яка призводить до розривів у місці проходження ультразвукової хвилі.

Всі ці явища відбуваються при впливі на біологічні тканини ультразвуку високої інтенсивності і на певних умовах вони бажані, наприклад, у фізіотерапевтичній практиці.

УЗД В ГІНЕКОЛОГІЇ

Методика УЗД в області малого тазу досить проста і легко здійснена. Проводиться вагінальним і абдомінальним датчиком.

Перш за все, УЗІ в гінекології дозволяє зафіксувати нормальну ехографічну анатомію органів малого таза у жінок.

Матка: розташовується як би в геометричному центрі тазу, трохи ближче до передньої, ніж до задньої стінки. На поздовжніх сканограмах - грушоподібне, а на поперечних - овоїдне утворення, що має середній рівень ехогенності. Внутрішня будова матки досить однорідна і представлена безліччю невеликих лінійних і точкових структур.

Є залежність розмірів і від менструального циклу: найменші - в кінці проліферативної і початку секреторної фази, а найбільші безпосередньо перед менструацією.

Яєчник: У нормі - це утворення овальної форми, має середній рівень ехогенності. Внутрішня будова однорідна і зазвичай характеризується великою кількістю точкових бульбашкових ехонегативних структур.

Маткові труби: можливість візуалізації незмінених маткових труб досить проблематична і вимагає достатнього досвіду. В овуляторній фазі, коли у малому тазі є вільна рідина, маткові труби можуть добре візуалізуватися, особливо фімбріальний відділ.

Піхва: у вигляді трубчастої структури низької ехогенності і невеликого діаметру, яка під невеликим кутом з'єднується з шийкою матки. На поперечних сканограмах вигляд різко сплощеного овоїда. У центрі піхви виявляється серединна ехогенна лінія, що є відображенням дотичних слизових оболонок передньої і задньої стінок. Товщина стінок 3 - 4 мм.

Аномалії розвитку внутрішніх полових органів у жінок

Аплазія матки: відсутність звичайного зображення матки позаду сечового міхура.

Аплазія і атрезія піхви, атрезія дівочої пліви: визначається картина гематокольпоса, гематометра, і гематосальпінкса, що дозволяють встановити діагноз.

Подвоєння матки: у вигляді двох утворень з однаковими акустичними властивостями.

Дворога матка: що виражає в різному ступені порок. Перегородка в матці.

Однорога матка, матка з рудиментарним рогом так само можуть бути визначені.

Особливу увагу слід приділяти всім мюллеровим аномаліям.

Це аркуатна матка, зменшена порожнина матки, повні та неповні перегородки матки і т.д.

Ультразвукова діагностика захворювань матки

Міома: ехографія сприяє точному виявленню наявності пухлини, визначення її локалізації, розмірів, а також  диференціації міоматозних вузлів від придаткових утворень.

Ліпома матки: це відносно рідкісне захворювання, тому діагностика його складна. Ознаки: освіта з настільки вираженою ехогенною поверхнею, що акустична тінь, що виникає при цьому, перешкоджає візуалізації внутрішньої структури пухлини, особливо її дистальних ділянок.

Ендометріоз внутрішній - аденоміоз і ендометріоз зовнішній генітальний, коли ендометріоми візуалізуються в яєчниках або в позаматковому просторі.

УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ

Процедура в акушерстве и гинекологии оказалось наиболее достоверной и информативной методикой среди других клинических методов в оценке некоторых аспектов течения нормальной беременности и особенно при ее патологии.

Ультразвуковое исследование беременных проводится по строгим клиническим показаниям.

Подробно раздел описан в ПРЕНАТАЛЬНОЙ ДИАГНОСТИКЕ

УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Сьогодні злоякісні новоутворення молочних залоз залишаються на першому місці серед всіх злоякісних новоутворень у жінок. Тому, перш за все, УЗД молочних залоз, дозволяє проводити ефективний скринінг різних патологічних станів.

Ехографія молочних залоз робить необхідним дотримання єдиної методики дослідження. При цьому оглядаються все відділи молочних залоз, починаючи від кордону з м'якими тканинами передньої грудної стінки і закінчуючи областю навколо соска.

Ультразвукова мамоскопія проводиться на обох молочних залозах.

Основне завдання УЗД молочних залоз - виявлення злоякісних захворювань молочних залоз або будь-яких патологічних утворень, які в подальшому будуть схильні до біопсії - патогістологічного дослідження - оперативного втручання.

У зв'язку в цим необхідно пам'ятати, що нерідко першим клінічним проявом раку молочних залоз можуть бути метастази в регіонарні лімфатичні вузли.

Тому в клініці Матері в ході УЗД молочних залоз обов'язково проводять ультразвукову оцінку стану регіонарних зон лімфовідтоку, стану лімфовузлів.

Для зручності виділяють наступні зони огляду регіонарних лімфатичних вузлів, які можуть бути колекторами пухлин молочних залоз:

1 - надключичну зону від верхнього краю ключиці до медіального краю двубрюшного м'яза;

2 - підключичну зону - від нижнього краю ключиці по ходу судинного пучка до пахвової області;

3 - пахвову зону - від латеральної межі малого грудного м'яза до латерального краю пахвової западини.

Іноді, при виявленні грубих пухлин проводиться ультразвукова оцінка загрудинних лімфатичних вузлів. При цьому огляд здійснюється через міжреберні проміжки.

Протокол УЗД молочних залоз довільний, але повинен включати кілька обов'язкових пунктів:

• УЗ-оцінку тканин, що формують молочні залози;

• чіткість диференціації тканин, що формують молочні залози;

• УЗ-стан паренхіми і молочних проток;

• УЗ ознаки наявності утворень або ділянок (зон) з порушеною будовою;

• УЗ опис виявлених змін - дифузні або вогнищеві форми ураження молочних залоз.

У клініці Матері особлива увага приділяється оцінці кровопостачання молочних залоз.

При доплерографії молочних залоз ми враховуємо:

• вік пацієнтки;

• гормональний статус;

• індивідуальні особливості будови кровоносної системи залоз;

• периферичний артеріальний тиск;

• при оцінці особливостей кровотоку в молочних залозах ми враховуємо наявність судин як з високими, так і з низькими швидкостями протікання крові в залозах.

У зв'язку з цим для повноцінного дослідження усіх судин молочних залоз ми використовуємо комплексне ультразвукове дослідження.

З нашого досвіду при доплерографії судин молочних залоз необхідно оцінити:

• число судин;

• параметри спектрального Допплера (RI, A / B співвідношення, PI);

• величину і число окремих кольорових плям в одній пухлині;

• вид і характеристики параметрів самої доплеровскої кривої;

• порівняти кровопостачання  здорової і ураженої молочної залози.

У випадках, коли виявляються об'ємні утворення в молочних залозах, додатково оцінюється кровотік в цій зоні в порівнянні з симетричною ділянкою здорової залози.

Ми враховуємо особливості кровотоку в паренхімі молочних залоз, для цього використовується методика так званого енергетичного доплера.

Після того, як судини виявлено, визначається їх кількість і проводиться їх оцінка.

Підкреслюємо, що найбільш значущий критерій злоякісності - судинна асиметрія молочних залоз. Патологічні пухлинні судини характеризуються нерівномірністю калібра, звивистістю хода, лакуноподібним розширенням.

УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ І НИРОК

УЗД органів черевної порожнини проводиться або вранці натщесерце, або вдень, як мінімум 4 години від останнього прийому їжі.

На практиці дослідження може бути виконано в будь-який час. У більшості випадків особливої ​​підготовки не потрібно, хоча в огрядних пацієнтів, хворих з вираженим метеоризмом якісний огляд може бути ускладнений.

Якщо у пацієнта виявлено перешкоди, обумовлені наявністю газу в кишківнику, рекомендується протягом 2-3 днів дотримання дієти, бідну на клітковину, виключення з їжі продуктів, що підсилюють газоутворення у кишківнику.

УЗД проводиться в положенні хворого лежачи на спині, при необхідності на лівому і правому боці, сидячи або стоячи.

Дослідження здійснюють без затримки дихання. В результаті проведеного сканування у 2-х площинах отримують загальне уявлення про топографію органів черевної порожнини і виявляють грубі відхилення від норми.

Потім приступають до детального вивчення органів при затримці дихання на висоті глибокого вдиху.

При УЗД печінки і жовчного міхура, датчик встановлюють паралельно правій реберній дузі і невеликими його нахилами, переглядають всю печінку і жовчний міхур.

УЗД підшлункової залози починають з поперечних зрізів, переходячи в подальшому до сканування в поздовжній площині.

УЗД селезінки проводять в положенні хворого на правому боці, маючи у своєму розпорядженні датчик перпендикулярно реберній дузі.

Для обстеження шлунково-кишкового тракту проводять спочатку поздовжні зрізи по всьому животу зліва направо і назад, потім поперечні зверху вниз і назад. І шлунок, і кишківник сканують у поперечній і поздовжній площинах.

Ультразвукове дослідження нирок здійснюють як з боку спини, так і з передньої і бічних поверхонь живота, краще при затримці дихання у фазі глибокого вдиху. Для виявлення рухливості або опущення нирок УЗД нирок виробляють в положенні пацієнта сидячи або стоячи.

Запропонованого алгоритму проведення ультразвукового дослідження органів черевної порожнини та нирок ми дотримуємося у всіх випадках, оскільки лише системний аналіз одержуваних ехограм дозволяє провести повноцінне дослідження, уникнути можливих помилок, отримати необхідну інформацію.

Печінка

УЗД печінки можна проводити в будь-який час без попередньої підготовки. Обстеження проводиться, як правило, у трьох площинах з боку правого підребер'я і надшлункової зони. При цьому необхідно оцінити розташування, форму, контури, розміри, структуру і ехогенність паренхіми, судинний малюнок в цілому і конкретні судини, протокову систему печінки.

Жовчний міхур і жовчовивідні протоки

УЗД жовчного міхура і жовчовивідних проток проводять обов'язково натщесерце або не раніше ніж через 4 - 6 годин після прийому їжі.

Підшлункова залоза

УЗД підшлункової залози проводять на висоті форсованого вдиху або при надутому животі, коли ліва частка печінки значно опускається в черевну порожнину, являючись хорошим середовищем для проведення ультразвуку.

Досліджуючи підшлункову залозу, спочатку проводять поперечне, а потім поздовжнє сканування.

Селезінка

УЗД селезінки краще проводити на глибині високого вдиху в положенні хворого на правому боці.

Стравохід, шлунок, кишківник

УЗД стравоходу і шлунка краще проводити натщесерце або через 4-6 годин після прийому їжі, а кишківника краще після акту дефекації, але не обов'язково.

Ультразвукове дослідження шлунку проводять в епігастрії в поздовжньому і поперечному перетинах.

УЗ-картина тонкого і товстого кишківника багато в чому схожа.

Основною ультразвуковою ознакою ураження шлунка або кишківника є потовщення їх стінок, поява так званого симптому псевдонирки, псевдооргана або іншої нерегулярності в черевній порожнині.

Нирки і сечовий міхур

УЗД нирок здійснюють з боку спини. Пацієнт лежить на правому або лівому боці відповідно, також при затримці дихання.

При високому розташуванні нирок, а також для визначення їх рухливості сканування проводять у вертикальному положенні пацієнта.

Для визначення положення нирок спочатку виробляють серію поперечних сканувань.

Поздовжнє сканування здійснюють, зміщуючи датчик від зовнішньої поверхні нирок до внутрішньої. Щоб отримати більш точне уявлення про стан паренхіми, розмірах мисок і визначити судини, дослідження проводять також з боку передньої поверхні живота.

Судини черевної порожнини

УЗД і доплерографію судин черевної порожнини проводять через передню черевну стінку на висоті глибокого вдиху і при вільному диханні. Даний прийом дозволяє легко виявляти більшість магістральних судин: аорту, черевний стовбур, верхню брижову, печінкову та селезінкову артерії, нижню порожнисту, воротню, селезінкову, верхню брижову і праву ниркову вени.

УЗД ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

УЗД щитовидної залози дає можливість отримати повне зображення щитовидної залози, в результаті чого ми маємо об'єктивну інформацію про топографію, прижиттєву морфологічну будову як самої залози, так і виявлених в ній патологічних утворень.

При УЗД щитовидної залози, ми можемо діагностувати дифузні і локальні зміни в залозі.

Локальні зміни в щитовидній залозі найчастіше представлені вузловими утвореннями.

Насправді щитовидна залоза - це одна з найбільш мирних залоз. У нашій практиці маса випадків навіть ракових пухлин щитовидної залози і навіть при вагітності, коли і пацієнт живий, і пологи нормальним плодом проходили нормально.

Ну писали ми листи на ім'я директора інституту ендокринології.

Діти, то, народжувалися, ну і Слава Богу.

УЗД щитовидної залози дає дійсно безцінну інформацію про наявність вузлів в структурі залози.

Використання методу УЗД щитовидної залози у багатьох випадках дає можливість здійснити диференціальну діагностику доброякісних і злоякісних уражень щитовидної залози.

Аналіз накопичених даних показує, що найбільш частими ультразвуковими ознаками злоякісності є гіпоехогенність вузла, нерівність контурів, дифузна неоднорідність і нерідко наявність кальцинатів.

У практиці лікування безпліддя слід зазначити типові ультразвукові варіанти хронічного аутоімунного тиреоїдиту, одного з чинників нез'ясовного безпліддя.

Це:

1. Дифузна форма, коли є збільшена залоза звичайної форми, з чіткими контурами і ультразвуковими ознаками, характерними для хронічного тиреоїдиту.

2. Дифузно-вузлова форма, коли визначається вузол чи вузли різного розміру на тлі дифузних змін всієї залози.

УЗД І ДОПЛЕРОГРАФІЯ СУДИН МАЛОГО ТАЗА І НИЖНІХ КІНЦІВОК

Доплерографія судин малого таза і нижніх кінцівок - це сучасний метод обстеження судин таза і ніг, який дозволяє в реальному часі відстежити стан судин і виявити їх патології на ранній стадії розвитку.

Показання для доплерографії ніг:

• відчуття тяжкості і болю в ногах;

• втома при ходьбі

• підвищена чутливість ніг до холоду;

• відчуття поколювання в ногах;

• варикоз;

• виразки на гомілках;

• набряклість ніг.

• Планована вагітність при обтяженому анамнезі.

Доплерографія судин малого таза і нижніх кінцівок дозволяє виявити ураження судин на самих ранніх стадіях, діагностувати атеросклероз, ендартеріїт, стеноз артерій (звуження просвіту судини) або їх варикозне розширення, визначити наявність тромбів, перевірити прохідність, звивистість, стан стінок артерій і вен (їх еластичність , гіпертонус).

У клініці Матері експерти в своїй роботі використовують ексклюзивні апарати ультразвукової діагностики останнього покоління.

ПЕРЕВАГИ КЛІНІКИ МАТЕРІ

• Эффективная цена!

• опытные, высококвалифицированные специалисты-эксперты -диагносты

• диагностическая аппаратура премиум-класса лимитированной серии в мире

• НАШИ СПЕЦИАЛИСТЫ ЭКСПЕРТЫ НЕ ТОЛЬКО В УЗИ

• вы можете записаться на допплерографию в любое удобное для вас время.

НИЖЧЕ МИ ПРИВОДИМО УНІКАЛЬНІ І ЦІКАВІ КЛІНІЧНІ ВИПАДКИ В НАШІЙ ПРАКТИЦІ, ЯКІ БУЛИ ДІАГНОСТОВАНІ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ОБЛАДНАННЯ ЕКСПЕРТНОГО РІВНЯ, НУ І ЗРОЗУМІЛО, ЕКСПЕРТАМИ НАШОЇ КЛІНІКИ

УЛЬТРАЗВУКОВА ДІАГНОСТИКА СЕРЕДИННОЇ НЕПОВНОЇ МАТКОВОЇ ПЕРЕГОРОДКИ (УЗД З КОМЕНТАРЕМ)

ГЕТЕРОТОПІЧНА ВАГІТНІСТЬ У РУБЦІ ПІСЛЯ КЕСАРЕВОГО РОЗТИНУ ТА ДВІЙНЯ У МАТЦІ (УЗД З КОМЕНТАРЕМ)

ЦЕ ВИДНО НА УЗД! ПЕРШЕ ЗНАЙОМСТВО, ПІКАНТНІ ВІДВЕРНЕННЯ, ВІДКРИТІ ОЧІ, УСМІШКА (УЗД З КОМЕНТАРЕМ)

 


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.