РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

Урологія

Чоловіча фертильність та урологія-андрологія. Відео, презентації, коментарі

Урологія - це наука про захворювання сечової системи. У дослівному перекладі - наука про сечі. Найчастіше асоціюється з проблемами чоловічого здоров'я в прямому і переносному сенсі, але оскільки амбіції ОРЛА - чоловіки не дозволяють тему асоціювати з сечею, тому частіше дана спеціальність називається УРОЛОГІЯ-АНДРОЛОГІЯ, що в дослівному перекладі наука про сечу і чоловіків. Загалом не так романтично, як виходить з ГІНЕКОЛОГІЄЮ.

Насправді, ми говоримо про комплекс науково-практичних даних, які спрямовані на діагностику і лікування всіх видів розладів фертильності у чоловіків. Мова йде не тільки про сферу застосування в репродуктивних технологіях. Йдеться про репродуктивний потенціал чоловіків в загальному розділі РЕПРОДУКЦІІ. Ми маємо на увазі під цим предметом гармонізацію чоловічого репродуктивного здоров'я для досягнення максимального ефекту в більшій мірі натуралістичними підходами.

Довіряючи нам, ви довіряєте все найважливіше професіоналам.

АНДРОЛОГІЯ

Як ми вже говорили, цей розділ в більшій мірі відноситься до андрології - науки про чоловіче здоров'я, про чоловіче репродуктивне здоров'я.

Якщо говорити відверто, то андрологія не може зрівнятися з масштабами гінекології. Не варто думати, що це якась дискримінація. Насправді, важливість андрології не можна переоцінити і недооцінити, але головне, слід визнати, що за гінекологією йде акушерство - пологи - фінал репродуктивних старань. Нічого цього немає в андрології, чоловікові відведена, хоч як не крути, дуже важлива, але ситуативна роль. Це треба визнати. Так без чоловіка або сім’я нічого не станеться (якщо не говорити про клонування сперматозоїдів), то без пологів, тобто без жінки, точно нічого не станеться.

Зрозуміло, що дані інсинуації носять суто філософський характер. І ніяк не впливають на нашу величезну увагу, яку ми приділяємо чоловічому здоров'ю в повній мірі його прояви.

Навіть в самих безнадійних випадках ми присвячуємо чоловіку величезну увагу і ПИШАЄМОСЯ тим, що в певній частині випадків нам вдається відновити повноту чоловічого здоров'я, а це дає можливість відновлювати чоловічу плодючість, що призводить до зачаття натуральним шляхом та пологах здоровим дитям.

ЗАХВОРЮВАННЯ ЧОЛОВІЧОЇ СТАТЕВОЇ СФЕРИ

Перш за все ми повинні говорити про вроджені і набути захворюваннях чоловічої статевої сфери. Іноді зустрічаються комбінації або взаємний вплив кожної з названих форм розладу чоловічої фертильності. Нижче ми наведемо основні тести, які необхідні для визначення показників чоловічої фертильності в скринінговому варіанті, а також вкажемо на деякі специфічні тести.

СПЕРМОГРАМА

Здача сперми відбувається шляхом простих вібраційно подібних маніпуляцій зі статевим членом. У ряді випадків чоловікам зі спінальними травмами ми рекомендуємо спеціальні віброприбори, які дозволяють отримати еякулят не вдаючись до хірургічного втручання. У нас в практиці є випадки, коли пацієнти з травмами спинного мозку зверталися в клініку за допомогою проходження лікування методами допоміжних репродуктивних технологій, отримали консультацію і за допомогою простих методів самоінсемінаціі отримали вагітність. Ось, що ми ставимо на перше місце - боротьба за кожен випадок можливості отримання вагітності найбільш простими методами.

Тривалість утримання - 2-3 дні. Немає сенсу чекати 5-6 днів, тим більше тижні і місяці.

Підготовки ніякої не потрібно.

Досить утримуватися кілька тижнів від теплових процедур - лазні, сауни, хамами, гарячі ванни, гарячі душі.

Не варто зловживати алкогольними напоями.

 

 

 
БАКПОСІВ СПЕРМИ І СЕКРЕТА ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Ми приділяємо велику увагу різним інфекційним станам чоловічого статевого тракту, але в розумних межах. Визначення гострих або хронічних інфекційних станів у чоловіків займає від одного дня до 10 - 14 днів. В результаті ми отримуємо весь спектр збудників, які в прихованій або явній формі можуть негативно впливати на показники фертильності чоловіків.

Доля запальних захворювань чоловічого статевого тракту - обструктивно-токсичне чоловіче безпліддя. Розрізняють часткове і повне. При повному обструктивно-токсичному безплідді сперматозоїди не виділяються, а вивергається тільки секрет передміхурової залози. У цих випадках сперматозоїди отримують хірургічним шляхом, коли під наркозом з паренхіми яєчка або придатка одержують біоптат, в якому містяться сперматозоїди. Ці сперматозоїди придатні тільки для запліднення шляхом допоміжних репродуктивних технологій.

У більшості випадків при адекватній антибактеріальній та, головне, відновлювальній терапії, ми досягаємо фертильних показників сперми, що дає підстави рекомендувати парам натуральне зачаття.

ГОРМОНАЛЬНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Перш за все, при виявленні змін в показниках сперматогенезу, ми рекомендуємо суто специфічні гормональні тести. Серед них основні - це:

ФСГ - фолікулостимулюючий гормон

ЛГ - лютеїнізуючий гормон

Тестостерон (зв'язаний і вільний)

Пролактин

Це, так званий, скринінговий набір гормональних тестів для чоловіків.

УЗД МОШОНКИ З ДОПЛЕРОГРАФІЕЮ СУДИН

При проведенні УЗД паренхіми мошонки, а головне - доплерографії судин мошонки є можливість виявити процентне співвідношення функцій. Ефективність методу збільшується, якщо у чоловіка діагностовано ознаки різкого зниження показників сперматогенезу. Особливо важливий цей діагностичний жест при азоосперміях. Не рідкісні випадки, коли чоловікам показано хірургічне втручання для отримання сперматозоїдів. Ефективність біопсії збільшується якщо вона виконується під УЗД контролем. Це дає можливість в достовірно більшій кількості випадків отримати якісний матеріал для запліднення, а це запорука успіху.

КАРІОТИПУВАННЯ І ДІАГНОСТИКА МОНОГЕННИХ СТАНІВ

Не рідкісні випадки, коли зниження чоловічої фертильності асоційоване зі змінами в хромосомному стані чоловіка. Також іноді носійство моногенних патологічних станів, навіть в гетерозиготному варіанті, призводить до зниження фертильних якостей чоловіка. Тільки зважений і грамотний підхід, а також адекватна і достатня матеріально-технічна база дасть в таких випадках максимальний ефект.

ЦИТОГЕНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЧОЛОВІКІВ І СПЕРМИ

Для встановлення правильного діагнозу причин порушення сперматогенезу нерідко показано проведення, т.зв. цитогенетичних досліджень. Мова йде про виявлення в У-хромосомі, яка і є головним генетичним надбанням чоловіків, різних патологічних ділянок.

Також, сьогодні все більшого значення набуває визначення частоти анеуплоідій сперми методом FISH. Подібні цитогенетичні методики нами широко використовуються і дають надію більшості чоловікам не успадкувати той, чи інший генетично негативний багаж.

ТЕСТИ НА ЗРІЛІСТЬ СПЕРМАТОЗОЇДІВ

Специальные методики позволяют определить удельный вес зрелых сперматозоидов, что дает перспективы, при выявлении

Спеціальні методики дозволяють визначити питому вагу зрілих сперматозоїдів, що дає перспективи, при виявленні парадоксальних результатів змінити якість сперми і наблизити годину успішного результату лікування.

ФРАГМЕНТАЦІЯ ДНК СПЕРМИ

Як відомо, основний матеріал, який несе генетичний код представлений ДНК - ДезоксирибоНуклеїнова Кислота - велика молекула для зберігання генетичної інформації. При визначенні питомої ваги фрагментованої (розірваної) ДНК сперматозоїдів є перспектива застосувати відповідні методи лікування для зменшення частоти розривів ДНК, що має перспективи підвищення успішності лікування.

MAR – ТЕСТ

MAR-тест або Mixed Agglutination Reaction - тест, який дозволяє виявити аутоімунне порушення чоловічої фертильності. Своїми словами - це тест на виявлення антиспермальних антитіл в організмі чоловіка. Цей тест не може встановити причину появи антиспермальних антитіл. Але вже самі дані про їх наявність мають перспективи відновлення фертильності чоловіка або принаймні її оптимізації, що дасть позитивні результати лікування чоловічого беспліддя.

TUNEL

Виявлення олігонуклеосомної деградації ДНК in situ

Цей метод вважається одним з найбільш надійних і специфічних.

Метод спрямований на виявлення основного феномена - розпаду ДНК під дією Mg2 + / Ca2 + -залежних ендонуклеаз з утворенням фрагментів, розміри яких кратні розміру однієї нуклеосоми (186 азотистих основ).

TUNEL-метод (Terminal deoxynucleotided Transferase - mediated dUTP - biotin Nick - End Labeelirg), або термінальне дезоксіурідінове мічення кінців. Суть методу полягає в специфічному зв'язуванні з кінцем розірваної нитки ДНК, міченого біотином.

Таке зв'язування здійснюється ферментом дезоксінуклеотідтрансферазою. Метод вважається особливо цінним в тих випадках, коли потрібно виявити в тканинах, невелике число клітин, що гинуть.

ВАМ РЕКОМЕНДОВАНО ICSI

Якщо вам, за всіма показниками, вже рекомендують застосування допоміжних репродуктивних технологій, то не варто обмежуватися тільки сухою роботою - здачею сперми.

Дуже часто адекватна і зважена підготовка до програми ЕКЗ дозволяє отримати кращі показники фертильності сперми, а отже отримати більшу ймовірність успіху у результаті лікування.

Це безсумнівна перевага, перед іншими - суто механічними підходами - «сперма + яйцеклітина = вагітність або невдача» - і так по колу. Не варто нехтувати чоловічою роллю в заплідненні. Не варто забувати, що сперматогенез - це ключовий процес і його зміни частіше носять причинно-наслідкові зв'язки, грамотне втручання, які призводять у більшості випадків до успішного результату лікування - вагітності і, головне, - пологів.

ПРИВАТНІ ПОРАДИ ЧОЛОВІКАМ

ХАРЧУВАННЯ

Раціон чоловіка повинен містити достатню кількість жирів і білків. Білки і жири потрібні як рослинні, так і тварини або рибні.

Перевагу слід віддавати жирним сортам морської риби. Різним рослинним оліям.

Протеїнові, безжирові і безвуглеводні дієти негативно позначаються на показниках сперматогенезу. Але це носить частіше транзиторний характер.

Існуюча думка про необхідність вживання в надлишку молочних жирів і білків не обґрунтована, і носить в нашій країні виключно характер традиції.

СПОСІБ ЖИТТЯ

Існує думка, що чоловікові варто поміняти спосіб життя, зменшити фізичні навантаження, збільшити режим відпочинку.

Насправді, частіше ми маємо справу з чоловіками зрілого віку. У них вже встановлено режим праці і відпочинку. Це в молодості зменшення кількості безсонного неспання приводить до відновлення сперматогенезу. В середні роки чоловікові досить тільки уникати стресових станів, оскільки відомі негативні впливи пролактину - стресового гормону на показники сперматогенезу.

Відомі зв'язки з відновленням чоловічої фертильності при зміні ритму життя зі зміною оточення і місця (курорти, відпочинок) носять епімедичний характер.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.