РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

УЗД В ГІНЕКОЛОГІЇ

Методика УЗД в області малого тазу досить проста і легко здійснена. Проводиться вагінальним і абдомінальним датчиком.

Перш за все, УЗІ в гінекології дозволяє зафіксувати нормальну ехографічну анатомію органів малого таза у жінок.

Матка: розташовується як би в геометричному центрі тазу, трохи ближче до передньої, ніж до задньої стінки. На поздовжніх сканограмах - грушоподібне, а на поперечних - овоїдне утворення, що має середній рівень ехогенності. Внутрішня будова матки досить однорідна і представлена безліччю невеликих лінійних і точкових структур.

Є залежність розмірів і від менструального циклу: найменші - в кінці проліферативної і початку секреторної фази, а найбільші безпосередньо перед менструацією.

Яєчник: У нормі - це утворення овальної форми, має середній рівень ехогенності. Внутрішня будова однорідна і зазвичай характеризується великою кількістю точкових бульбашкових ехонегативних структур.

Маткові труби: можливість візуалізації незмінених маткових труб досить проблематична і вимагає достатнього досвіду. В овуляторній фазі, коли у малому тазі є вільна рідина, маткові труби можуть добре візуалізуватися, особливо фімбріальний відділ.

Піхва: у вигляді трубчастої структури низької ехогенності і невеликого діаметру, яка під невеликим кутом з'єднується з шийкою матки. На поперечних сканограмах вигляд різко сплощеного овоїда. У центрі піхви виявляється серединна ехогенна лінія, що є відображенням дотичних слизових оболонок передньої і задньої стінок. Товщина стінок 3 - 4 мм.

Аномалії розвитку внутрішніх полових органів у жінок

Аплазія матки: відсутність звичайного зображення матки позаду сечового міхура.

Аплазія і атрезія піхви, атрезія дівочої пліви: визначається картина гематокольпоса, гематометра, і гематосальпінкса, що дозволяють встановити діагноз.

Подвоєння матки: у вигляді двох утворень з однаковими акустичними властивостями.

Дворога матка: що виражає в різному ступені порок. Перегородка в матці.

Однорога матка, матка з рудиментарним рогом так само можуть бути визначені.

Особливу увагу слід приділяти всім мюллеровим аномаліям.

Це аркуатна матка, зменшена порожнина матки, повні та неповні перегородки матки і т.д.

Ультразвукова діагностика захворювань матки

Міома: ехографія сприяє точному виявленню наявності пухлини, визначення її локалізації, розмірів, а також  диференціації міоматозних вузлів від придаткових утворень.

Ліпома матки: це відносно рідкісне захворювання, тому діагностика його складна. Ознаки: освіта з настільки вираженою ехогенною поверхнею, що акустична тінь, що виникає при цьому, перешкоджає візуалізації внутрішньої структури пухлини, особливо її дистальних ділянок.

Ендометріоз внутрішній - аденоміоз і ендометріоз зовнішній генітальний, коли ендометріоми візуалізуються в яєчниках або в позаматковому просторі.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.