РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ВІРУС ПРОСТОГО ГЕРПЕСА II ТИПА (генітальнй герпес)

На прикладі великих проспективних досліджень протягом 5,5 років в UK було встановлено, що частота інфікування становить 1,65 / 100000 новонароджених. Серед інфікованих дітей 25% померли в ранньому неонатальному періоді, а серед тих, що залишилися в живих, у 33% відзначалися або віддалені несприятливі наслідки інфікування або летальні наслідки:

• Позитивний результат культури (ПЛР) відзначається в 0,2 - 7,4% випадків.

• Концентрація антитіл відзначається через 7 днів після первинного інфікування; пік антитіл через 2-3 тижні і залишається позитивним все життя.

• Виділення вірусу відбувається під час пологів у 0,1 - 0,4% популяції, при цьому підтверджується інфікування новонароджених тільки в 0,01 - 0,04% пологів.

• Приблизно в 10% віруси, що потрапили в організм новонародженого, інактивуються материнськими антитілами.

• З популяції новонароджених 70%, у яких матері не хворіли герпесом, основну масу складає вірус II типу (75%).

• Результати скринінгових методів дають підстави для уточнення давності потрапляння вірусів в організм - авідність IgG.

• Під час вагітності лікують, як правило, активні форми хвороби тим більше, що застосування ацикловіру будь-якої форми випуску не сполучений з побічними діями. Амніоцентез і введення препаратів внутрішньоутробного плоду не рекомендується.

• Для скринінгової діагностики внутрішньоутробного інфікування основну увагу надають ультразвуковому скринінгу.

• При підтвердженні внутрішньоутробного інфікування.

• Основна увага генітальному герпесу приділяють під час пологів, вважаючи більш ефективними для профілактики зараження новонароджених пологи кесаревим розтином. При вирішенні питання про метод родорозрішення необхідно ретельно обстежити область промежини, піхви і шийки матки у жінок з анамнестичними даними про інфікування вірусом простого герпесу другого типу. Більшість акушерів вважають, що ознаки активних форм генітального герпесу є показанням для пологів кесаревим розтином. Вважається, що пологи через природні родові шляхи цілком безпечні при неактивних формах генітального герпесу, хоча пологи кесаревим розтином рекомендуються навіть при анамнестичному генітальному герпесі на тлі продромальних симптомів під час пологів.


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.