РусскийEnglishItalianoУкраїнська

Київ, вул. П.Калнишевського 7А, пн-пт з 9:00 до 18:00 сб-нд - операційна та лабораторія

ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ

АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ

Одна з найактуальніших проблем сучасності - артеріальна гіпертензія.

Немає такого поняття як «індивідуальна норма». Цифри артеріального тиску 140/90 мм рт. ст. і вище однозначно говорять про те, що тиск підвищений.

Артеріальна гіпертензія буває самостійною, первинною, і тоді мова йде про гіпертонічну хворобу, або вторинною, тобто одним із проявів іншого захворювання. Може протікати безсимптомно і бути випадковою знахідкою при огляді  або супроводжуватися неприємними відчуттями аж до розвитку ГІПЕРТОНІЧНИХ КРИЗІВ.

Вона може існувати до вагітності , передувати їй, і розвинутися під час вагітності, тоді мова йде про ГЕСТАЦІЙНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ. Розрізнення цих станів досить важливо, так як часто вимагає різних підходів до оцінки прогнозу та лікування.

Існує величезна різноманітність антигіпертензивних препаратів, що дозволяє в кожному індивідуальному випадку підібрати ефективну схему контролю артеріального тиску. Призначення їх під час вагітності має свої особливості -  інтереси дитини, його безпека враховуються у першу чергу.

Саме тому ліки з групи інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, що є зазвичай препаратами першої лінії (мають закінчення «-пріл» в назві), і «Сартана» повинні бути скасовані з перших днів вагітності аж до її завершення. На цей період буде підібрано інше лікування гіпертензії, безпечне для дитини.

Чи знаєте ви цифри свого артеріального тиску? Як часто його вимірюєте?


Віртуальний тур клінікою
Перший поверх Другий поверх

Київ,
вул. П. Калнишевського
7А (М. Майорова 7А),
секція 7 а

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
Сб-Нд - операційна і лабораторія.