Жіноча гормональна система – цілий світ, складний та прекрасний!

Жіноча гормональна система — цілий світ, складний і прекрасний, де все взаємопов’язано.🌸 Сьогодні обговоримо гормони, які важливі для зачаття, нормального перебігу вагітності та для жіночого здоров’я в цілому🤰👇

🌸ФСГ (фолікулостимулюючий гормон) – стимулює зростання фолікулів у яєчнику. При дефіциті ФСГ фолікул не зростає, отже, немає овуляція.

🌸ЛГ (лютеїнізуючий гормон) забезпечує вихід яйцеклітини з фолікула, тобто, овуляцію. Під впливом ЛГ спорожнілий фолікул перетворюється на жовте тіло, яке виробляє прогестерон.

🌸Естрогени – група гормонів, які виконують безліч функцій. Одна з них – забезпечення зростання ендометрію, важливого для прикріплення ембріона в порожнині матки. За нестачі естрогенів виникають порушення імплантації ембріона.

🌸Прогестерон також готує ендометрій до імплантації ембріона, а також моделює імунні реакції, щоб дозволити організму жінки прийняти ембріон. Дефіцит прогестерону може спричиняти порушення менструального циклу, а також може бути причиною викиднів на ранніх термінах вагітності.

🌸Тестостерон відповідає за розвиток вторинних статевих ознак, бере участь у процесі розвитку фолікула, а також відповідає за сексуальне здоров’я. Його дефіцит призводить до відсутності сексуального бажання та порушень менструального циклу. Його надлишок пригнічує ФСГ і ЛГ і цим перешкоджає наступу овуляції.

🌸Пролактин – головний гормон, що забезпечує лактацію. Він відповідає за дозрівання молочної залози, стимулює утворення та виділення грудного молока. Дефіцит чи надлишок пролактину може свідчити про проблеми в ендокринній системі.

🌸АМГ (антимюллерів гормон) — гормон, який дозволяє оцінити оваріальний резерв жінки, тобто, скільки яйцеклітин, здатних до запліднення, у неї є в запасі.

Оцінити готовність організму до вагітності та материнства ви можете у Клініці Матері. Записуйтесь на прийом репродуктолога.

Залишити коментар