Чи здоровий малюк. Інвазивні методи діагностики

Здоров’я ще не народженого малюка – це головне, що хвилює батьків протягом усієї вагітності. З метою допологової діагностики спадкових та вроджених захворювань у І та ІІ триместрах вагітності широко застосовуються інвазивні методи дослідження, які безпечні для матері та плоду. Основне завдання методів – спростувати або підтвердити наявність хромосомних аномалій у плода при:

– позитивному біохімічному результаті скринінгу І або ІІ семестру,

– хромосомних патологіях у батьків,

– Виявленні хромосомної патології плода на УЗД,

– Наявності в сім’ї дітей з вадами розвитку або хромосомними аномаліями.

Інвазивна процедура полягає у проникненні всередину утроби матері для отримання матеріалу: навколоплідних вод, пуповинної крові або частинок плаценти.

До 12 тижнів можливий аналіз частинок плаценти. Пізніше на 16-20-му тижні вагітності точніший результат дасть дослідження навколоплідної рідини, в якій містяться епітеліальні клітини плода. Після 20 тиж. можна діагностувати пуповинну кров плода.

Вибір оптимального методу дослідження залежить від комплексу показників і визначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта. У разі виявлення хромосомної патології спільно вирішується питання про збереження або переривання вагітності.

Залишити коментар